Web sitemize hoşgeldiniz.

Ambiyans Etkileyen Hediyeler

12 Ekim 2017

Hediye seçenekleri arasında mumluk çeşitleri, mumlar ve aksesuarlar, yan hediye olarak kullanılmaktadır. Genellikle şık bir sürpriz yapmak isteyenler için özel olarak sunulur. Yemek hazırlarken, özel bir kutlamada ortamı renklendirmek, daha etkileyici bir hava yaratmak ve ambiyansı değiştirmek için kullanılan bu eşyalar, hediyelik olarak da verilmektedir. Son zamanlarda çıkan mum çeşitlerinde isme özel mumlar üretilmektedir. Aynı zamanda maymun, köpek gibi hayvanların şekillerinden esinlenerek farklı tasarımlar oluşturulabilir. Bu hediyeleri genelde romantik bir akşam yemeği için kullanabilir veya evinize gelen özel konuklar için saklayabilirsiniz. Yemek masalarının olmazsa olmazı şamdanlar da seçilen eşyalar arasında yer almaktadır. Ayrıca ev ziyaretine giderken alınacak hediyelerin de başındadır. Mumları daha etkileyici bir şekilde sunmak için ise buhurdanlık çeşitleri tercih edilebilir. Kimi zaman Alaaddin’in lambası şeklinde üretilen buhurdanlıklar, bazen fener şeklinde de sunulmaktadır.

Etkileyici İzlenim Bırakın!

Özel davetlerin ve kutlama yemeklerinin daha hoş olması için ortamın havası da farklılaştırılmalıdır. Tütsülük çeşitleri yemek odalarında tercih edilerek yemek kokusunu bastırır. Böylece daha keyifli bir ortamda hoş sohbetler gerçekleşir. Daha çok ağaçtan yapılan tütsüler için günümüzde aksesuarlar yapılmaktadır. Böylece ortamın havası bozulmadan tütsüden gelen kokular saklanabilir. Ayrıca fazla koku giderilerek havanın hep aynı kalması sağlanmaktadır. Açık havalarda fazla kullanılmasa da, özel davetlerin evde verilmesi halinde tercih edilebilmektedir. Böylece gelen misafirler de en iyi şekilde karşılanır. Ortamda bulunan koku, sohbetlerin bütünleşmesi ve hoş bir şekilde akması için güzel olmalıdır.

Eski Zamanları Yaşayın!

Eskiden evlerin aydınlatılması için kullanılan gaz lambaları, günümüzde nostalji yaratmak ve loş bir hava katmak için kullanılır. Yüzlerce farklı çeşidi olan bu lambalar teknolojiye uygun bir şekilde kullanılabilir. Daha kolay yanan ve uzun süre dayanan lambalar, özel tasarımlar ile sunulur. Özellikle duvar yanlarına ve dönüş kısımlarına konulan gaz lambaları çeşitleri evin modeline uygun yapılmalıdır. Klasik evlerde modern lambalar tercih edilirken, dağ evi niteliğinde olan ve şömine bulunan evlerde daha çok ahşaplar tercih edilebilir. Bu sayede ortamın nostaljik bir şekilde görünmesi sağlanmaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ