Web sitemize hoşgeldiniz.

Anıları Çerçevelemek Mümkün

16 Aralık 2017

Hediyelik eşya olarak çerçeve oldukça fazla tercih edilen bir üründür.  Yaşamımız bütününü anı biriktirmek olarak yorumlayabiliriz. Yaşadığımız her an birikerek yılları kapsayan bir anılar yaşanmışlıklar bütününü oluşturuyor.

Sevdiklerimizle birlikte geçirdiğimiz güzel günleri ileriki zamanlarda yâd etmek için sık sık fotoğraf çekeriz. Doğum günleri ve gezilen yerlerdeki hatıra fotoğrafları bunların başında gelir.

Özel günlerde sevdiğimiz kişilere alabileceğimiz en güzel hediyelerden biriside fotoğraf çerçeveleri. Onlarla geçirdiğimiz güzel günlerin fotoğraflarını koyabilecekleri çerçeveler oldukça anlamlı hediyeler olacaklardır.

Çerçeve çeşitleri nelerdir?

Üretildikleri maddelere göre çeşitlenen hediyelik çerçeveler; ahşap, metal, cam veya aynadan olabilir. Çoğunlukla dikdörtgen ve kare şeklinde köşeli tasarlanan çerçevelerin yanı sıra oval ve daire şeklinde tasarlana çerçevelerde bulunmakta.

Bunların yanı sıra el işçiliğinin oldukça ön planda olduğu oymalı, değerli taşlarla süslenmiş çerçevelerde var. Bu tür çerçeveler evlik hediyesi gibi dönüm noktası olabilecek zamanlarda veya mezuniyet gibi başarının ödüllendirildiği zamanlar için güzel hediyelikler olabilirler.

Çerçevelerin günümüz teknolojisinden nasibini almış olduğunu söylemek mümkün. Son zamanlarda yaygınlık gösteren dijital çerçeveler de oldukça revaçta. Hafıza kartı veya bilgisayardan fotoğrafların yüklenmesi ile sırası ile istenilen fotoğrafların slayt gösterisi şeklinde geçtiği çerçevelerde bulunmakta.

Uzun süre dayanabilecek sağlam çerçeveler hangileridir?

Günümüzde üretilen birçok ürün sağlamlığı ön planda tutularak üretilmekte fakat yine de kimi ürünler dış etkenlerden etkilenmeye daha müsait. Ahşam bir çerçevenin nemli ve rutubetli bir ortamda zarar görmesi mümkün, yine bu gibi ortamlarda metal çerçeveler oksitlenebilir ve paslanabilir. Bu gibi yerlerde yaşayan sevdiklerimize plastik veya taşlı çerçeveler vermek daha uygun olacaktır. Bunun yanı sıra ısıya karşı dayanıklı olamayacak plastik çerçevelerde uzun ömürlü olmayabilirler.

Hediye vereceğimiz çerçeveyi bu koşulları göz önüne alarak seçersek, daha uzun ömürlü bir hediye vermiş olabiliriz.

Yakınlarımıza çerçeve seçerken nere dikkat edebiliriz?

Hediye olarak çerçeve vereceğimiz kişi ailemizden biri ise tüm ailenin fotoğrafının sığacağı büyüklükte bir çerçeve seçmek daha düşünceli bir hareket olabilir. Eğer bir arkadaşımıza çerçeve hediye edeceksek sevdiği kişinin fotoğrafını koyacağı küçük ve sevimli bir tane seçebiliriz. Belki de verdiğiniz çerçeve aile yadigârı olarak uzun yıllar saklanabilir. Eğer böyle bir düşünceniz varsa el işçiliği ağır ve süslemeli bir çerçeve seçebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ