Web sitemize hoşgeldiniz.

Bebekler İçin Hediyelik Eşyalar

11 Aralık 2017

Anne ve babası için neşe kaynağı olan bebekler tüm toplum içinse birer umut kaynağıdır. Yeni bebeği olan akrabalarımıza ve arkadaşlarımıza alabileceğimiz birçok hediyelik eşya mevcut. Bunlar bebek kıyafetleri, mama malzemeleri veya oyuncak olabilir.

Bebeklere kıyafet alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Bebekler yetişkinlere oranla daha nazik bir cilde sahiptirler, bu sebeple hediyelik olarak vermeyi düşündüğümüz bebek kıyafetlerinin alerji yapabilecek maddelerden üretilmemiş olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Seçeceğimiz kıyafetlerin bebekler için kullanışlı olmasına da özen göstermeliyiz. Üzerinde boncuk gibi yutulabilir malzemeler olmamasına da özen göstermeli, can acıtacak metal baskılı ürünlerden de kaçınmalıyız.

Bebeklere mama malzemesi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Yetişkin kişiler için bile oldukça öneli olan sağlıklı mutfak ürünleri kullanmak bebekler söz konusu olunca ayrı bir önem ihtiva ediyor. Bebeklere hediye olarak alınabilecek mama malzemelerinde ham maddesinin ne olduğuna ve bakteri üretmeyen ürünler seçmeye dikkat etmek gerekmektedir.

Bebeklere hediye oyuncak alırken nelere dikkat edilmeli?

Bebekler, özellikle diş çıkardıkları vakitlerde yoğun olmakla birlikte, nesneleri ağızlarına sokma eğilimindedirler. En fazla oyuncaklarıyla vakit geçirdiklerini de göz önünde bulundurursak bebeklere oyuncak alırken oldukça özenli davranmamız gerekir.

Hediye olarak almayı düşündüğümüz oyuncağın petrol atıkları gibi zararlı plastik ürünlerden üretilmemiş olmasına dikkat etmenin yanında, bebeğin yaşına uygun yutabileceği parçalar olmayan oyuncaklar seçmeliyiz.

Bebeklere ve çocuklara alınabilecek en güzel oyuncak hediyelerin başsında eğitici oyuncakların geldiği söylemek abartılı olmaz. Hem eğlenmelerini hem de zekâ gelişimlerini sağlayan bu oyuncaklar oldukça çeşitlidir. Renklerin ve sayıların öğrenildiği oyuncakların yanı sıra el ve beyin koordinasyonlarını geliştirecek şekilli oyuncaklar ve duyusal zekâlarını geliştirecek müzikli oyuncaklar da vardır. Bu oyuncaklar çoğunlukla plastikten veya ahşaptan üretilirler. Bu yüzden daha önce de belirttiğimiz gibi oyuncakların zararı olmayacak çeşitlerini almaya özen göstermek gerekir.

Bebeklere ne renk hediyeler almalıyız?

Genel yargı olan kız bebeğe pembe erkek bebeğe mavi tonlarında hediyeler seçmek tabi ki oldukça yaygın ama şartta değil. Bebeklere seçtiğimiz hediyelerin renkleri tamamen sizin zevkinize kalmış fakat göz yormayan yumuşak renklerde olursa daha sağlıklı olur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ