Web sitemize hoşgeldiniz.

Bebeklerin İlk Aylarda Hastalıkları

20 Haziran 2018

Bebekler ilk doğdukları sırada Dünya’ya uyum sağlayabilmek için uğraşlar vermektedirler. Bebeklerin Dünya’ya uyum sağlama sürecinde en büyük destekçileri anne sütüdür. Anne sütü bebekler için en güçlü ilaçtır. Bebeklerin bağışıklık kazanabilmesi için anne sütüne büyük ihtiyaç duymaktadır. Bunun için bebeği anne sütünden mahrum etmemek gerekir. Bebeklerin ilk aylarda hastalıkları çok tehlikeli olmasa da oldukça özen gösterilmesi gereken hastalıklarıdır. Bebekleri ilk aylarda ki hastalıklardan korumak için aç kalmamasına özen göstermek gerekir. Bu yöntemlerle bebeğinizi oldukça iyi korumanız gerekir.

Bebeklerin İlk Aylarda ki Hastalıkları Nelerdir?

  • Bebeklerin en çok geçirdikleri hastalıkların başında sarılık gelmekted Sarılık genellikle bebeklerin doğar doğmaz geçirdikleri bir hastalıktır. Bu hastalık ileri safhada olmadığı sürece pek tehlikeli değildir. Fakat yine de doktor kontrolünde olmak gerekir. Bebeklerin sarılık geçirdikleri sıra iyi beslemek gerekir. İyi beslenen bebek kolayca sarılığı çabuk yenmesini sağlayacaktır. Bebeğin sarılık olmaması için doğduğu andan itibaren anne sütünü alması gerekir.
  • Bebekler doğdukları zaman uğraşılan bir başka hastalık da enfeksiyondur. Kimi zaman hastane ortamından mikrop kapabilirken kimi zaman anneden kaynaklanan etkilerle bebek enfeksiyon geçirebilir. CRP oranı olduğundan çok görünen bebeklerde kanda enfeksiyon olduğunun sinyalini vermektedir. Bu enfeksiyonun nereden kaynakladığını bulmak için araştırma yapmak gerekir. Bebeklerin ilk aylarda hastalıkları için de oldukça tehlikeli olabilen türdür. Böyle durumlarda bebeğin yakın takip içinde olması gerekir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ