Web sitemize hoşgeldiniz.

Bong İçmek Zararlı Mıdır?

26 Kasım 2017

Bildiğiniz üzere bong son zamanların en çok aranan ürünü oldu. Bong ile birlikte harika bir tütün keyfi yaşamak isteyenler için bong hakkında kısa bir bilgi verelim.

Asya ülkelerinin kültüründen gelen bir araçtır bong. Tütün içmek için kullanılır. Bir süre sonra tüm dünyada kullanımı yaygınlaşmıştır. Özellikle Amerika’da çok tutulmasından dolayı üretimi Amerika’da yapılmaya başlanmıştır.

Bong düzenek olarak çok basit üretilmiş bir araçtır. Tek bir parçadan oluşur. Altında büyük bir kase şeklinde kısım vardır ve o kısımdan yükselen bir boru. Bu boru ağızlık kısmıdır ve dumanı çekmenizi sağlayan kısımdır. Bir de tütün haznesi kısmı vardır. Bu da tütünü yerleştirip yakmanızı sağlayan bölümdür. Aparatın kase kısmına ağızlıktan su doldurulur.

Bong Zararları

Bazı kişiler bong şişesini başka amaçlarla kullanabilir. Bu amaçlar için kullanmak adına tütün harici ürünlerle kullanılırsa bong çok zararlı bir ürün haline gelir. Hatta bu yüzden bağımlılık yapabilir.

Eğer siz bongu sadece keyif için ve duman zevki için kullanıyorsanız biraz daha az olacaktır. Çünkü bu amaçla kullandığınız bong için tercih edeceğiniz ürün saf tütün olacaktır. Saf tütün içerisinde hiçbir kimyasal bulunmuyor. Hatta hazır sigaralardaki işlenmiş tütünde olan malzemeler bile bulunmuyor. Bu açıdan baktığınızda bongun zararları sigaradan bile az diyebiliriz. Yine de bir tütün içme aparatı olduğu için fazlası sağlığınız için zararlıdır. Bu yüzden iyi bir araştırma yapmadan hemen bong satın al işlemlerine başlamayın.

Değişik Bong Türleri

Bong yapımında değişik maddeler kullanılıyor. Bunların en bilindikleri cam, plaatik ve seramik. Bu ürünler arasından da en çok tercih edileni cam bong çeşitleri.

Cam her şeyde olduğu gibi bong üretiminde de çok şık bir yapıya sahip olan madde. Bu yüzden dış görünüş olarak hoş durması ilgi çekici olabiliyor. Alıcıların da en çok tercih ettiği ürün haline geliyor. Ayrıca dışından bakıldığında bongun içini görebilmek de alıcılar için önemli. Suyun miktarını ayarlarken ya da bongu temizlerken bong şişenizin içinin görünmesi bir avantaj olacaktır sizler için.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ