Web sitemize hoşgeldiniz.

Bong Satın Alırken Dikkat Edin!

30 Kasım 2017

Bong tütün içmek için kullanılan bir araç olarak biliniyor. Bu sebeple gerçekten de tütün severlerin çok ilgisini çeken bir ürün oluyor. Bong ile birlikte tütün içerken keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Zaten bongun üretim amacı da budur. Yani tütün içme keyfinizi katlamak. Bu açıdan üretilmiş olan bu ürün herkesin kullanabileceği bir ürün değildir.

Bong kullanımı kolay olabilir ama on sekiz yaşından küçükler için uygun değildir. Çocukların eline asla geçmemesi gereken bir üründür. Bong sadece yetişkinler için tasarlanmış ve üretilmiş bir üründür.

Bong bir tütün içme aracı olduğu için solunum hastalıkları yaşayan kişiler için de uygun bir araç değildir. Kapalı alanlarda kullanılmaması gerekiyor. Çünkü bu ürün diğer tüm tütün içme ürünlerinin aksine oldukça fazla duman çıkarıyor. Bu duman çok yoğun bir duman. Sebebi ise tütünün su sayesinde yakılmasından kaynaklanıyor. Böylece hava genleşiyor ve duman yoğun bir şekilde yukarı doğru çıkıyor.

Bong Mekanizması

Bongun bu kadar yoğun bir duman çıkarmak mekanizmasından kaynaklanıyor. Bong tütünü suyla yakıyor ve bu yüzden dumanı yoğunlaştırıyor. Fakat nargileye göre dumana ulaşmanız daha yakın ve kısa mesafede olduğu için de dumanın yoğunluğunu kaybetmiyorsunuz. Kısacası duman yoğunluğu bongun içinde kalmıyor içinize çekip ağzınızdan tekrar verdiğinizde de yoğun bir duman oluyor.

Bongun alt kısmında bir su haznesi, su haznesinden devam eden yerde boru şeklinde bir ağızlığı var. Yan tarafında ise eğik bir açıyla duran tütün haznesi bulunuyor. Tütünü koyduğunuz kısım aynı zamanda bir filtre görevi görüyor.

Cam Bong Yararları

Bong çeşitleri arasında en çok tüketilen cam bong modelidir. Plastik bonglar ucuz olduğu için tercih edilse de uzun süreli kullanamazsınız. Çünkü temizliği tam yapılamayan plastik bonglar sağlığınıza risk teşkil edebilir. Ayrıca ateşe dayanıklı olma konusunda da sıkıntılıdır. Bu yüzden camdan yapılmış olanları tercih etmelisiniz. Çünkü cam aynı zamanda ısıya ve ateşe dayanaklıdır. Bu yüzden bong satın al dendiğinde iyi bir araştırma yapmanız gerekebilir. Bu sizin için daha sağlıklı olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ