Web sitemize hoşgeldiniz.

Dekoratif Hediyeler

18 Ekim 2017

Dekoratif rüzgar çanları, fazla bilinmeyen fakat tasarımlarıyla herkesi büyüleyen hediyelerdir. İşlemeler ile yapılan bu ürünler, hediye olarak verilebilir. Özellikle ev içinde süs eşyası olarak kullanılan bu hediyeler, bahçe, teras gibi açık alanlarda da tercih edilmektedir. Cafe ve restoran gibi yerlerde daha çok ortamın ambiyansını değiştirmek ve farklı bir hava katmak için kullanılır. Hediye olarak verildiğinde ise karşınızdaki kişiye zevkinizi gösterebilirsiniz. Özel işlemeler ile yapılan rüzgar çanları, serin ve esen havalarda çalarak sıcaklık katmaktadır. Kış aylarında tercih edilen bu ürünler, yılbaşı ağaçlarında süs olarak da kullanılabilir. Özellikle kapı üstlerinde sıklıkla rastlanan ürünler, eski zamanları hatırlatan hediyeler arasındadır. Çerçeveler de özel günlerde en sık alınan hediyeler arasındadır. Özellikle hediye vermek istediğiniz kişiyle güzel bir resminiz varsa dekoratif çerçeveler ile resmin daha güzel çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu çerçevelerin kenar kısmına gerekli oymalar yapılır ve özel isimler yazılır.

Ahşabın Gücü

Ahşaptan yapılan hediyeler insana her zaman eski zamanları ve el emeğini hatırlatmaktadır. Çoğu zaman ağaç ve ağaç kabuklarından yapılan eşyalar, zaman içinde değiştirilip tasarıma uğrayarak güzelleştirilmektedir. Dekoratif ahşap hediyelik eşyaları arasında ilk olarak kutular vardır. Mücevher, not, takı gibi bir çok eşya için kullanılan kutular, üzerine yapılan işleme ile daha hoş bir görünüm almaktadır. Ahşap oymalıklar kullanılarak şarap koyma yerleri, geyik tasarımları ve saksılar hazırlanmaktadır. Özellikle ağaç kavuğundan yapılan saksılar, doğal görünümü ile bahçelere yakışır. Bunun yanı sıra mum tutkunu olanlar içinde özel ağaç kesimlerinden yapılan mumluklar hediye edilebilir. Genellikle büyük boyutlu mumların, şekilli ahşap yardımıyla korunması sağlanmaktadır.

Dövülen Metal Hediyeleri

Metal başlı başına bir element olsa da, bir çok eşyanın içinde kullanılmaktadır. Yapıların daha sağlam olmasını sağlayan metal, ısıtma ve dövme işlemleri ile işlenmektedir. Dekoratif metal hediyelik eşyaları genellikle küçük şekillere uydurulur. Örneğin demirden yapılan ufak bisiklet, araba veya motor hediyeleri ufak çiçekler ve renkler ile süslenmektedir. Bu sayede olduğundan daha güzel bir görünüm alması sağlanır. Ayrıca el yapımı ve hazır hediyelerin bir çoğunda da kullanımı mevcuttur.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ