Web sitemize hoşgeldiniz.

Dekoratif Mumlar

2 Nisan 2018

Mumlar evin atmosferini yanmasalar dahi oldukça etkileyen ve güzelleştiren dekorasyon malzemesi olarak kullanılabilir. Bu da sıradan hediyelerden başka bir şey düşünenler için ucuz hediyelik eşya olarak karşımıza mumları çıkarmış oluyor.

Evin Atmosferini Tamamen Değiştirin

Mumlar gerçekten de evin atmosferini tamamen farklı bir yere çekebilir. Oldukça farklı çeşit ve boyları olan mumları gerek sehpanın üzerine küçük küçük, gerek bir duvar rafının üzerine göz alıcı şekilde büyük olarak yerleştirip evde farklı bir hava estirmeniz mümkün. Bu da mumları değişik hediyelik eşya yapıyor.

Farklı farklı mum çeşitleri olan mumlar kabaca üçe ayrılır;

  • Kokulu Mumlar
  • Kokusuz Mumlar
  • Boyutlarına Göre Mumlar gibi

Seçenekleri bulunmaktadır.

Bu mumlar neye göre ve nasıl seçilmeli ise tamamen dekore edilecek eve ve kullanıcının tercihine göre değişmektedir.

Kokulu Mumlar: Yanmadıkları zaman da bulundukları ortama koku yayarak hoş bir tercih olabilir. Yandıkları zaman ise kokunun yoğunlaşıp daha da cezbedici bir hale gelmesi cabası. İçlerinde bulundurdukları aromaya göre renkleri değişebilen bu mumlar evin herhangi bir yerine konumlanarak evi tamamen farklı bir havaya sokma potansiyeline sahip.

Kokusuz Mumlar: Genelde renkleri ile dikkat çekip farklı farklı olarak alınıp bir arada bir kompozisyon oluşturularak kullanılmaktadır. Kullanım amacı daha çok görsel olduğundan ihtiyaç duyulduğunda kullanılabilecek mumlar arasına girmez. Ayrıca kokulu mumlar gibi kullanıldığında ortamı ışık dışında çok fazla etkilemez. Bu yüzden iyi ve farklı bir kompozisyon oluşturulmadığı takdirde kullanılması pek tavsiye edilmez.

Boyutlarına Göre Mumlar: Farklı şekillerde ve alanlarda kullanılmaktadır. Dekorasyondaki önemli nokta ise hangisinin nerede kullanılacağına iyi bir şekilde karar verildiğinde fark yaratacak güzellikte bir sonuç elde edebiliyor olunması.

  • Büyük mumlar: Bu mumlar tek başlarına ya da yanında en fazla iki adet ufak mumlar ile evin demirbaşları üzerine konulduğunda oldukça şık ve gösterişli durmaktadır. Büyük olanın üzeri deri kaplama gibi farklı bir tasarımla sunulduğunda çok etkili sonuç alınabilir.
  • Küçük Mumlar: Bu mumlar ise genelde toplu halde bir yere konulduğunda dikkat çeken mumlardır. Kalabalık olarak farklı renklerle sunulduğunda oldukça hoş bir sonuç yine sizleri bekliyor olacaktır.

Hayatımızdaki eski yerini kaybeden mumları hem nostaljik hem de romantik bir şekilde geri kazanmak bunları bir hediyelik eşya arkadaşa alarak alıp kullanmak kadar kolay.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ