Web sitemize hoşgeldiniz.

Doğum Günlerinde Alınabilecek Hediyeler

3 Ocak 2018

Doğum günü hem Doğu kültüründe hem de Batı kültüründe farklı anlamlar yüklenerek kutlanan bir seremoni. Doğu kültüründe kişinin geçmiş yıllarını düşünerek ders çıkarması ve büyüdükçe gelen olgunluk sorumluluklarının bilincine varması gereken sembolik bir gündür. Batı kültüründe ise doğum günleri ileriye dönük hayallerin pekiştirildiği, umut barındıran kutlanmaya değer bir gündür.

Bu kültürel ve düşünsel farklılıkların dışında sevdiğimiz kişilerin doğum günleri onlara mutluluk ve esenlik dileklerimizle hediyeler verdiğimiz günlerdir. Yakinen tanıdığımız kişiler için seçtiğimiz hediyelikler ile yeni tanıştığımız okul ve iş arkadaşlarımız için seçtiğimiz hediyelik eşyalar farklılık gösterirler.

Neden doğum günlerinde hediye alırız?

Zamanın geçtiğini en iyi idrak ettiğimiz zamanlardır doğum günleri. Çok uzun gibi görünen bir yıl nedense her seferinde daha hızlı geçiyormuş gibi gelir.

Doğum günlerinde sevdiğimiz kişilere hediyelikler vermek onların bu yılları boşuna geçirmediğini güzel anılar ve hatıralar biriktirdiklerini gösterir. Yıllar geçtikçe yoğunlaşan hayat temposunda güzel molalar vermemizi sağlar doğum günleri. Yılda bir kere kutladığımız bu özel gün bir öncekilerin birikimlerini ve geleceğin umudunu sembolize eder.

Sevdiğimiz kişilerin bu özel günlerinde onlara hediye vermek ise her ne kadar klasik gibi görünse de arkadaşlarınızı umduğunuzdan daha mutlu edecektir.

Yakın arkadaşlarımıza verebileceğimiz doğum günü hediyeleri nelerdir?

Çocukluk arkadaşlarımız, büyürken birçok anımızı beraber oluşturduğumuz yakın arkadaşlarımız gibi kısa süre önce tanısak da yakın hissettiğimiz arkadaşlarımız da vardır. Bu kimseler için hediye seçmek onların özelliklerini ve ihtiyaçlarını bildiğimiz için kolay gibi görünür. Yine de karşımızdakini ne kadar iyi tanısak da onlara sürpriz olabilecek hediyeler vermek sıkı olan ilişkimi daha güzel boyutlara taşıyabilir.

Mesela yakın arkadaşımıza yeni bir hobi edindirebilecek malzemeler alabilir hayatının daha renkli bir hal almasına katkıda bulunabiliriz. Beraber geçirdiğimiz günlerin hatıra fotoğraflarını saklayabileceği bir fotoğraf albümü de güzel bir hediye olabilir.

Okul veya iş arkadaşlarımıza verebileceğimiz doğum günü hediyeleri neler olabilir?

Yeni tanıştığımız insanlara hediyelik seçmek her zaman daha zordur. Dikkat edeceğimiz birkaç ayrıntı ile yeni tanıştığımız kişilere de beğenecekleri hediyeler vermek mümkün. Bu ayrıntılar, kişinin kullandığı renkler, takılar ve tercih ettiği süs eşyaları.

İş arkadaşlarınız için, masasına koyabileceği biblo, çerçeve gibi hediyelikler tercih edebilir, okul arkadaşlarınız için ise gündelik hayatlarında fayda sağlayabilecek hem de anı olabilecek kalem, defter tarzında hediyeler alabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ