Web sitemize hoşgeldiniz.

El Yapımı Hediyeler

21 Ekim 2017

El yapımı hediyelik eşya yapımı günümüzde daha kolay bir hale gelmiştir. Bir çok seçeneğin olduğu bu dönemlerde notlar, resimler ve kutulardan yararlanarak özel hediyeler yapılabilir. Bir kişi için el emeği vererek hediye yapmak manevi açıdan her zaman daha iyidir. Özellikle kendinize yakın hissettiğiniz ve özel olan kişi için yapmak insanı daha çok mutlu eder. El yapımı hediyeleri yapmak için temel malzemeler alınır ve gerekli süslemeler yapılır. Hediye seçeneği ise kişinin zevklerine bağlı olarak yapılmalıdır. Özel günleri temsil eden hatıralık eşyalar da tercih edilebilir. Aksesuarlar bir kıza verilebilecek en iyi hediyeler arasındadır. Bunu kendi elinizle yapmak ise hediyeye daha büyük anlamlar katar. Bunun için misina, zincir veya özel ipler kullanılabilir. Ayrıca kolye ucu, renkli boncuk ve şekiller de alarak aksesuar yapımını kolaylaştırabilirsiniz. Günümüzde örgü ve farklı şekillerde yapılan bir çok ürün el yapımı olarak satılmaktadır. Bu nedenle yapımı kolay şeyleri tercih ederek özel bir hediye sunabilirsiniz.

Takılar İçin Yer Açın!

Bayanlar için takı kutuları her zaman avantaj niteliği sağlamaktadır. Aynı zamanda erkeklerin kullandığı kol düğmesi, saat ve kravat gibi aksesuarlar için de yer avantajı sağlanmaktadır. El yapımı takı kutuları hazırlamak için farklı ebatlarda ahşap kutular alabilirsiniz. Bu kutuların üzerini ahşap boyalar yardımıyla renklendirin ve özel baskılar uygulayın. Kuruyan boyanın üzerine birlikte çekilmiş bir resim yapıştırılabilir. Ve kutunun kenarları çiçek, kalp, kelebek gibi desenlerle süslenebilir. Bu sayede daha güzel kutular hazırlanmaktadır. Hediye vereceğiniz kişi süslere düşkünse boncuk ve simleri kullanarak hediyenizi daha renkli hale getirebilirsiniz. Ayrıca son dokunuşu yaparken kutunun için kendi elinizle yaptığınız takıyı koymak hediyenin anlamını büyütecektir.

Tablo Hazırlayın!

Resim veya çivi yeteneği olan kişiler tablo hazırlayarak daha farklı bir hediye sunabilir. Bunun için tuval üzerine resim çizmeli ve akrilik boyalar ile renklendirmelisiniz. Resim yapmak istemeyenler için son zamanlarda bir çok kişi tarafından yapılan çivi sanatını deneyebilirsiniz. Bunun için küçük çivileri alın ve tablonun üzerine kalp, isim, baş harf veya şekil olarak yerleştirin. Çiviler çakıldıktan sonra renkli ipler ile aralar doldurulur. Bu sayede duvar aksesuarları için uygun bir tablo hazırlanabilir. Tablonuzu daha gerçekçi kılmak için çerçeveletebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ