Web sitemize hoşgeldiniz.

Esenler Almanca Kursu

28 Haziran 2018

Globalleşen dünyada ülkelerin kendi aralarında ithalat ve ihracat yapmaları artık gerekli ve normal bir durum olarak karşılanmaktadır. Bu alışveriş esnasında firmalar birbirleriyle sadece ticari anlamda değil pek çok konuda işbirliği içersine girmektedirler. Bu işbirliği ışığında birbirlerini anlayabilmeler için aynı dili konuşmaları gerekmektedir. Her ne kadar ticaret dilinin bazı kısımları ortak olarak biliniyor olsa da, yine de aynı dili konuşuyor ve anlıyor olmak pek çok konuda taraflar için avantaj sağlayacaktır.

Örneğin; Türk kökenli bir firma ile Alman kökenli bir firmanın birbirleriyle iş yaptıklarını varsayalım. Ortak bir dil olarak belki İngilizce konuşulabilir ancak yine de tarafların birbirilerinin dillerine aşina olmaları, konulara hâkim olma açısından önemlidir. İşte tarafların birbirlerinin dillerini anlamadığı zamanlarda tercümana başvurulmaktadır. Tercümanlık hizmeti için bir şirket ile anlaşılabileceği gibi, şirketler kendi bünyesi içerisinde bu dili bilen personellerini de tercüman olarak kullanabilmektedirler. Ancak şirketler aracılığı tercüman tutmak en mantıklı olanıdır diyebiliriz. Örnek dilimiz Almanca olduğundan dolayı ve almanca pratik isteyen bir dil özelliğinde olduğu için tercüman tutulması o açıdan mantıklı olacaktır.

Alman kökenli firmaların sayısı günümüzde oldukça artmaktadır. Bu firmalar Türkiye’ye yatırım yaptıktan Türkiye’de ki temsilciliklerinde üst düzey yöneticilerini Almanca bilen personellerden oluşturmaktadırlar. Bu sebeple özellikle günümüzde Almanca dili bilen personellerin ülkemizde kariyer yapma fırsatı çok fazladır. Özellikle büyükşehirlerde Alman kökenli firmaların Türkiye temsilciliklerinin olması bu açıdan büyükşehirlerde Almanca bilen personel eksikliğini ön plana çıkarmaktadır.

Almancayı öğrenebilmek için dil kursuna gitmek en akılcı çözüm olacaktır. Elbette ki dil kursuna gittikten sonra biraz ilgi, sabır ve bolca pratik yaparak kısa sürede Almanca dili öğrenilebilir. İstanbul’un hemen hemen her ilçesinde almanca dil kursları bulunmaktadır. Burada önemli olan dil kursunun seçim aşamasıdır. Sunduğu avantajlar ve fırsatlar ile verdiği eğitimin kalitesi, bu eğitimi verirken kullandığı materyaller önem teşkil etmektedir. İstanbul hangi ilçesinde hangi dil kurslarının olduğunu internetten küçük bir araştırma yaparak bulabilirsiniz (Esenler Almanca Kursu, Sarıyer Almanca Kursu vb.)Dil kursu seçiminde önemli olan bir diğer konuda pratik yapmak için sıkça gideceğiniz için ikamet ettiğiniz ya da çalıştığınız ilçede bir almanca kursu bulmanız olacaktır. Örneğin; Esenler de oturan ve almanca öğrenmek isteyen bir kişi Esenler Almanca Kursu olarak araştırma yapıp ona göre dil kursunu seçmelidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ