Web sitemize hoşgeldiniz.

Ev Hediyesi Nasıl Seçilir?

26 Ekim 2017

Günümüzde yeni evlenen veya yeni ev alan kişilerin ziyaretine gidilirken vazo çeşitleri, evde kullanılacak hediyeler, borcam modelleri tercih edilmektedir. Klasik ziyaretler yerine daha farklı bir izlenim bırakmak isterseniz, gideceğiniz kişinin çiçek zevkine göre jest yapabilirsiniz. Bir demet papatya, lavanta, orkide veya gülden oluşan buketi, aldığınız vazonun içine koyarak götürmek, karşınızdaki kişiye daha özel gelecektir. Bu nedenle önemli olan aldığınız hediye değil, hediyeyi nasıl güzelleştirdiğinizdir. Son dokunuşlar yaparak hediyenizin daha kaliteli ve anlamlı olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra verilebilecek hediyelerin arasında duvar aksesuarları da bulunmaktadır. Özellikle ünlü yerlerin resmi olan veya anlamlı olan tablolar hediye için verilebilir. Ayrıca hediye vereceğiniz kişi resimle ilgileniyorsa, tuval resimleri de hediyelik verilebilir. Hediyelik eşyaların daha özel kılınması için günümüzde dekoratif işlemeler ile süslemeler de yapılmaktadır. Bu sayede isteğe göre hediye seçimi de yapılabilir.

Kokulu Hediye

Verilen hediye çeşitlerinden biri de kokulu ürünlerdir. Özellikle karşınızdaki kişi yemek masası düzenlerine, ortam havası ve kokusuna çok önem veriyorsa şamdanlar veya buhurdanlıklar alınabilir. Buhurdanlık çeşitleri alınırken ev ortamı ile uyumlu olup olmadığına bakılmalıdır. Modern tarzda olan evlerde metal ve gümüş setler daha iyi giderken, dağ evlerinde ahşap modeller tercih edilebilir. Ayrıca eskitme usulüyle yeni modeller de tasarlanabilmektedir. Fakat buhurdanlığı sade vermek yerine içine kokulu ve renkli mumları koyarak daha hoş bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca huzuru, sakinleşmeyi ve yoga tarzında yaşamayı sevenler için özel tütsüler de hediye olarak alınabilir. Bu tür şeylerle oluşan kişilerin ortamı her zaman farklı kokmalıdır. Bu nedenle siz de hediyenizi kokudan yana yaparak kendinizi hatırlatabilirsiniz.

Dekoratif Hediyeler

Klasik tarzda döşenen evler için genellikle daha işlemeli modeller seçilmelidir. Ayrıntılı hediyeler verilerek evin detayları daha iyi gözlemlenebilir. Özellikle açık tonlarda olan evler için dekoratif metal hediyelik alınabilmektedir. Metalden yapılan küçük eşya ve maketleri toplu bir şekilde alarak yeni bir alan yaratabilirsiniz. Sadece hediye olarak değil, kendi evinizde de kullanmak için ilgili alanlar bulunmaktadır. Hediye seçimi yaparken daha çok nasıl güzelleştirileceğini düşünmelisiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ