Web sitemize hoşgeldiniz.

Evinizi Işıklarla Dekore Edin

3 Nisan 2018

İnsanlar değişen zamana ayak uydurup evlerinde de dekoratif olarak modern duracak eşyalar kullanmaya özen göstermektedir. Evin en önemli kısımlarından biri olan aydınlatmalar ise artık lambalarla değil daha dekoratif olarak farklı şekillerde yapılmaktadır.

Prizlere takılan büyük ve şık ayaklı lambalar, onlarca küçük ışıklarla sarılmış duvar rafları artık büyük bir avizeden daha çok kullanılmaktadır. Durum böyle olunca aydınlatma ürünleri de insanların tercihlerine göre değişmiştir. Işıklı dekor modeller üretilmeye başlanmış ve oldukça talep görmüştür. Bu da bu eşyaları değişik hediyelik eşya arayanlar için uygun bir seçenek haline getirmiştir.

Işıklı dekor modeller şekilleri kullanılan malzemeleri ve aydınlatma seçenekleri ile farklılaşmaktadır. Bu farklılıklar dekorların farklılıklarını oluşturan temel unsurlardır. Bu temel farklılıklar;

  • Dekorun yapımında kullanılan malzeme
  • Kullanılan aydınlatma miktarı
  • Dekorun şekli

olarak değişmektedir.

Dekorun yapımında kullanılan malzeme:

  • Ahşap
  • Plastik
  • Seramik
  • Karbon fiber gibi farklı malzemelerden oluşabilmektedir.

Genellikle en çok ahşap kullanılmasına rağmen şık durduğu için seramik tasarımlar da mevcuttur. Ancak kırılma ihtimali olan eşyalar olduğu ve kırıldığında tehlike arz edeceği için kullanılacağı yere göre yapılan malzemenin seçilmesi kullanacak insanın yararına olacaktır.

Kullanılan aydınlatma miktarı:  Dekorun boyutuna göre kullanılan aydınlatıcı miktarı da değişiklik göstermektedir. Küçük tek bir mum kadar aydınlatan duvar dekorları olduğu gibi büyük bir tablo gibi olan ve tüm duvarı aydınlatan dekorlar da mevcuttur.

Dekorun şekli: Duvar için kare dikdörtgen veya yuvarlak olan dekorlar mevcuttur. Ancak ağaç şeklinde ya da farklı özel tasarımlar da tercihe göre üretilmektedir. Tamamen hayal gücünüze kalmış bu özel tasarımlar çok pahalı olmadığı için ucuz hediyelik eşya seçenekleri arasından çok farklı bir seçenek olmaktadır.

Yeni bir eve çıkan tanıdıklarınıza alınabilecek güzel bir hediyelik eşya olan ışıklı dekorlar hem hediye vereceğiniz kişiye aydınlatma dekorasyonunda yardımcı olurken hem de sizi maddi olarak fazla yormayarak iki tarafın da mutlu olabileceği bir ürün olmaktadır. Karşıdakine verdiğiniz değeri gösterirken aynı zamanda her baktığında veya kullandığında sizi hatırlamasına yardımcı olacak bir hatıra hediye de etmiş olacağınızı unutmamak gerekir.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ