Web sitemize hoşgeldiniz.

Evinizin Kokusu Sizi Anlatır

23 Mart 2018

Eve girildiğinde ilk karşılaşılan şey evin kokusudur. Bu su götürmez bir gerçek. Doğal olarak insanın da ilk izleniminde en etkili olan şey bu oluyor. Bu kadar önemliyken ve bunun herkes de farkındayken sevdiğinize bir oda kokusu hediye etmeniz yakınlığınızı göstermenin güzel bir yolu olmak ile birlikte zarif hediyelik eşya önerileri arasında da yer alır.

Bir Yeri “Ev” Yapan Kokusudur

Tat alabilmemiz bile yediğimiz şeyin kokusunu alabilmemize bağlıyken bunun önemini sorgulamayı bir kenara bırakırsak bir yakına verilebilecek güzel bir hediyelik eşya bulmuş oluyoruz. Ucuz hediyelik eşya sayılabilecek ev kokuları ise kokularına göre;

  • Çiçek Kokuları
  • Mevsim Kokuları
  • Meyve Kokuları

olarak üç farklı şekilde ayrılabilir.

Çiçek Kokuları: Papatya, manolya, sümbül, gül, lavanta, orkide gibi hoş kokulu çiçeklerin özlerinden üretilen bu kokular ferah ve taze bir koku yayarak bulunduğu ortamda sürekli olarak hoş bir koku sağlıyor.

Mevsim Kokuları: Bu kokular genel olarak insanlarda mevsimlerin çağrıştırdığı şeylerin kokularının karıştırılmasıyla oluşan kokulardır.

  • Kış Mevsimi: Nane, okyanus, çam ve kardelen
  • Yaz mevsimi: Zambak, çilek, kiraz
  • İlkbahar: Çimen, papatya, manolya, vanilya
  • Sonbahar: Tarçın, kakao, toprak gibi kokuların karışımını içerir.

Evde her zaman dışarıdakinin aksine tek bir mevsim varmış havasını yoğun bir şekilde hissedebilirsiniz ve en sevdiğiniz mevsimin o güzel havasını her daim içinize çekebilmenin vermiş olduğu keyfi her zaman yaşayabilirsiniz.

Meyve Kokuları: Portakal, limon, mandalina, çilek gibi meyvelerin özleriden yapılan bu kokular tek başlarına çok yoğun ve bir süre sonra iç bunaltıcı olduğu için genelde vanilya gibi farklı kokularla birleştirilerek hazırlanıyor. Ortaya çıkan kokuyu en sevdiğiniz meyveyi vanilyalı dondurmanın içindeyken çıkan koku gibi düşünebilirsiniz. Oldukça fresh ve ferah bir koku tüm meyvelerden sağlanabilir. Tamamen tercihe yöneliktir.

Değişik hediyelik eşya arayanlar için harika bir alternatif olarak karşımıza çıkan oda kokuları hediye alınacak kişinin özel zevkleri göz önünde bulunarak alındığında kendisini ne kadar iyi tanıdığına dair izlenim bırakabilmektedir. Böyle küçük hediyelerle bu denli büyük bir samimiyeti anlatabiliyor olmanın verdiği keyfi ise tarif etmek oldukça güçtür.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ