Web sitemize hoşgeldiniz.

Firkete Nasıl Örülür, Firkete Çember Oyası Nasıl Yapılır?

Firkete ile ortaya çıkarılan modeller çok daha pratik bir sistem ortaya koymaktadır. Modellerin oluşturulması sırasında özellikle ince iplerin oluşturulması daha kolay olmaktadır. Modellerin kısa sürede şekillenmesi adına kalın ipler daha mantıklı olsa da firkete söz konusu olduğu zaman hafif ince ve koton ipler daha mantıklı olacaktır. İlla klasik modeller ile örnek ortaya koyma gibi bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Özellikle firkete gibi yöntemler ile daha şık ve kapsamlı tasarımlar elde edebilisiniz.

Firkete Örme İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilmelidir?

Firkete nasıl örülür konu başlığı altında dikkate alınması gereken temel detaylar;

  • Modelin başlangıcı için firkete boyutunuzu kararlaştırmalısınız. Modelinizin ne denli geniş olmasını istediğinize gere değişik boyutlarda firkete seçebilirsiniz.
  • Firketenin bir köşesine ip sıkı bir biçimde bağlanmalıdır.
  • Ardından çapraz olmak sureti ile bu noktada dolama işlemlerini tamamlamalısınız. Doladıktan sonra orta kısımda tığ ile bir adet zincir çekmelisiniz. Kullandığınız ip kaygansa zincir çekmek zorlaşabilir bu nedenle kaygan olmayan bir ip kullanmalısınız.
  • Modeli bu şekjilde tamamladıktan sonra firketeyi modelden çekerek çıkarabilirsiniz.

Firkete nasıl örülür sorusunun bu noktalara uygun bir biçimde yanıtlanması gerekir. Firkete ile hoş modellere kısa sürede erişim sağlama ve oluşturma imkanını elde edebilirsiniz. Model ne kadar kapsamlı olursa elde edilecek olan tasarım özelliği de o derece kapsamlı olacaktır.

Hırkalar ve Yelekler Oluşturun

Pullu firkete oyası nasıl yapılır sorusunun yanıtı olarak verilen detaylara uygun olarak modelinizi oluşturduktan sonra özellikle hırka ve yeleklerinizi de harika bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Modellerin oluşmasını net olarak kolaylaştırdığı da belirtilmelidir. Pulların gösterişinden faydalanarak şıklığınızı kat ve kat artırabilirsiniz.

Firkete oyası havlu kenarı nasıl yapılır konu başlığı altında da şık modellere imza atabilirsiniz. Özellikle çeyizlik olarak kullanılmak için muhteşem tasarımlar oluşturabilirsiniz. Modelinizi hoş bir şekilde tamamladıktan sonra monteleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Monte ederken dikkatli olmalı ve ilerleyen zamanda kullandıkça modelin yerinden çıkmasını engelleyebilirsiniz.

Modelleri Ek Süsler ile Şekillendirin

Firkete süpürge oyası nasıl yapılır konu başlığı altında ana oya kısmının oluşturulmasından sonra şık bir şekilde ek süslemeler de yapabilirsiniz. Özellikle boncuklar ve pullar ile hoş bir modelleme ortaya koya

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ