Web sitemize hoşgeldiniz.

Gardırop Düzenlemek

Bayanlar bir çok kıyafeti önce beğenip alıp sonrada hiç giymeden gardıroplarında genellikle kombinleyemedikleri için veya gardıroplarında ellerine geçmedikleri için öylece bekletirler. Bugün sizler için ayakkabı, kıyafet, çanta ve takılarınızı nasıl düzenleyebileceğiniz hakkında hem güzel tüyolar verecek hem de aradığınızı hemen bulmanızı sağlayacağız.

Kıyafet Düzenlemesi:

  • Öncelikle giymediğiniz kıyafetleri Feng-Shui yaparak çıkarın.
  • Çok kaliteli fakat bedeni üzerinize olmayan kıyafetleri de bir başka zaman giyebilecekseniz hurç gibi bir vasıtayla toplu halde bir köşeye ayırın.
  • Hazır kıyafetleri ayırmaya başlamışken kuru temizlemeye veya terziye gidecekleri de mutlaka hemen götürecekmişsiniz gibi poşetleyip hazır bir vaziyette odanızda görebileceğiniz bir yere bırakın.
  • Kalan kıyafetlerinizi ister ceket, elbise, pantolon, gömlek gibi kategorize ederek ayırabilir. İsterseniz renklerine göre de sıralayabilirsiniz.
  • Her zaman giydiğiniz kıyafetlerinizi, kot pantolon ve t-shirt gibi, üst üste koyabilir ve dolabınızdaki alanı genişletebilirsiniz.

Ayakkabı ve Çantalar:

Çabuk zarar görüp yıpranabilecek ürünler oldukları için asla üst üste gelecek şekilde koymamanızda fayda var, durdukları yerde eskimesini hiç birimiz istemeyiz.

  • Ayakkabılarınızı ve çantalarınızı spor, gece, gündüz, her zaman giyilenler ve çok sevdikleriniz olarak şeffaf kutularda kutulayabilirsiniz.
  • Dolabınıza bir ip gererek topuklarından dolabınızın içine yerleştirebilirsiniz.
  • Kışlık ve yazlık ayakkabıları ayrı yerlerde tutmanız size büyük bir kullanım alanı sağlayacaktır.

Takılar:

Kolyelerinizi asmanız karışmamaları açısından çok iyi bir fikir. Asamadıklarınızı ise dolapların ve makyaj aylarının önlerinde hazır tutabilirsiniz. Bir tane kıyafet askısına çiviler çakarak veya hazır küçük plastik askılıklardan alıp kullanabilirsiniz. Küpelerinizi de asabilir ve boncuk kutularında küçük çekmecelerde tutabilirsiniz.

Gardırop düzenlemek tahmini bir iki gününüzü alacaktır. Mümkünse bu sürede ayırma düzeninizi kaybetmemek ve karmaşaya yol açmamak için odayı boş tutmanızda fayda var. Çok büyük bir gardırobunuz varsa, gardırop düzenlemek için bu işi yapan profesyonellerden de yardım da alabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ