Web sitemize hoşgeldiniz.

Hanımların Saç Boyarken Yaptıkları En Büyük Hatalar

21 Eylül 2018

Hayatlarında mutlaka en az bir kez saçlarını boyayan hanımların boya yaparken dikkat etmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Özellikle de saçlarda bulunan keratin maddesinin zarar görmesini engellemek için bazı saç boyama kurallarına uyulması gerekiyor. Aksi takdirde hem saç kaybı yaşanabilir hem de saçların ciddi oranlarda zayıflamasına neden olabilirsiniz. Saçların mutlaka besleyici içeren saç boyalarıyla boyanması oldukça önemlidir. Bunun nedeni ise saçları boyanırken aynı zamanda vitamin ve protein almasının oldukça faydalı olacağının düşünülmesi  etkilidir. Saç boyarken yapılan hatalar genellikle saç kayıplarına neden olur.

Saç boyasındaki maddeler: Saç boyasında bulunan birçok madde pH değeri olarak düşük değerlere sahiptir. Böylece asitlik özellikleri artmakta ve saç dipleri ile birlikte saçların tamamına da zarar verme ihtimali artmaktadır.

Saç boyarken ne tür hatalar yapmaktan kaçınmalı ?

Saç renginden sıkılan veya yeni bir saç rengine kavuşmak isteyen birçok kadının dikkat etmesi gereken bazı saç boyama kuralları bulunmaktadır. Bu hem boyanın daha canlı bir renk olarak çıkmasını sağlayacak hem de çok daha sağlıklı bir şekilde boyama işlemini yapmanıza destek verecek.

  • Saç renginin en beğendiğiniz tonda çıkması için öncelikli olarak küçük bir saç kısmında deneme yapın
  • Başkasında gördüğünüz saç boyası rengine kendinizde istemeyin. Çünkü ona yakışan bir renk size yakışmayabilir.
  • Saçlarınızı boyadıktan sonra mutlaka yıkamaya çalışın.

Tüm bunlar hem saçlarınızdaki doğal vitamin ve proteinleri kaybetmemenizi sağlayacak, hem de çok daha doğal ve canlı bir renge kavuşmanıza yardımcı olacak.

Saç boyarken bazı kurallara uymamak ne tür zararlar verir ?

Saç boyama işlemi en çok dikkat edilerek yapılması gereken işlemdir. Saç boyarken yapılan hatalar genellikle saçların köklerine kadar zarar verir ve böylece çok daha zayıf bir seç sahibi olursunuz. Saç boyarken dikkat edilecek hususlar genellikle saçın doğal yapısını bozmama üzerine kuruludur. Eğer saçlarda herhangi bir kırılma veya dökülme yaşanırsa bu ilerleyen dönemlerde daha da artacak ve saçlarınızı daha hoş bir hale getirmek isterken eskisinden daha da kötü olabilecektir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ