Web sitemize hoşgeldiniz.

Hediye Olarak Güzel Bir Söz

16 Ocak 2018

Hediyelik eşyalar kişilerin beğenilerine ve hayal dünyalarının sınırsızlığına göre sürekli değişmektedir. Hediye deyince aklımıza içinde anlam da yüklü olan çeşitli nesneler gelir. Bu nesnelerin dışında belki yazının icadından beri süre gelen hediye katı vermek de güzel ve düşünceli bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Hediye kartı nedir?

Bazen kendi başına süslü ve renkli kâğıtlar üzerine yazılan güzel ve anlamlı sözler olabilirken, bazen de bir hediyenin yanına iliştirilen iyi dileklerin yazıyla sunulduğu çoğunlukla küçük kartlardır.

Genellikle çabuk bozulabilecek çiçek veya yiyecek içerikli hediyelerin yanına konan küçük kartlar hatıra olarak saklanması oldukça uygundur. Aynı zamanda doğum, düğün gibi toplu hediyelerin verildiği günlerde de hediyenin kimden geldiğini bildirmesi açısından önem ihtiva eder.

Bu kartlar vasıtası ile hediye veren kişi iyi dilek ve temennilerini karşı tarafa iletebilir ve belki de aşkını ilan edebilir.

Sadece kart olan hediyelik çeşitleri nelerdir?

Çoğunlukla romantik kişilerin tercih ettiği bu hediyelik türü el emeği ile süslenmiş ve renklendirilmiş kâğıtlara güzel sözler, şiirler yazarak yine süslü zarflara konarak verilen hediyelerdir. Verdiğimiz kişiye özel hazırladığımız bu kartlar oldukça düşünceli ve kıymetli hediyelerdir.

Hediyeler duygularımızı ifade etmede yeterli mi?

Hazır olarak satın aldığımız hediyeler elbette hediye verdiğimiz kişiyi düşündüğümüz anlamını içerisinde barındır. İhtiyacı olduğunu düşündüğümüz bir hediye veya baktıkça bizi hatırlayacağı bir süs eşyası almak hediyeyi alan kişinin hoşuna gidecektir. Bir de bu hediyelerin yanına duygularımız ifade eden veya esprili notlar olan kartlar eklemek o hediyenin değerini biraz daha arttıracaktır.

Yakın bir arkadaşımıza aldığımız sevimli bir hediyenin yanına iliştirdiğimiz karta yazacağımız esprili bir söz veya iyi dileklerimiz yüzünde güzel bir tebessüme sebep olacaktır.

Hediye kartlarının içine neler yazılabilir?

İlk olarak hediyeyi ne zaman aldığımız önemli burada, örneğin doğum günü hediyesinin yanına “iyi doğdun”  şeklinde yazılan klasik yazıların yanına hediyeyi daha özel hale getirebilecek arkadaşınızla aranızda geçen bir anıyı hatırlatan birkaç söz ekleyebilirsiniz. Yılbaşında aldığınız hediyenin yanına yeni yılda onun için dilediğiniz güzellikleri, yeni evlene bir çift için aldığınız hediyenin yanına da bir ömür mutlu olmalarını dilediğiniz küçük notlar ekleyebilirdiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ