Web sitemize hoşgeldiniz.

Hediyenin Mutluluk Gibi Bir Anlamı Olmalı

30 Ocak 2018

Özellikle günümüz dünyasında insanlar en ufak bir güzellikten dahi mutlu oluyorlar. Çünkü mutlu olmaya, mutlu hissetmeye ihtiyacımız var. Kişinin yaşamını kazanmak için her güne yeni bir mücadele olarak başladığı bu zamanlar ufak hediyelerle renkli molalara dönüştürülebilir.

Masadaki küçük bir biblo tebessüm sebebi olabilir mi?

Tabi ki olabilir. Hediyelik eşyalar kişilerde özel anı bağlantıları oluşturur. İşimiz arasında masamızın üzerinde gördüğümüz küçük bir biblo onu bize kimin aldığını, ne zaman aldığını hatırlatır. Bekli birkaç saniye sürebilecek bir anılar arasında o kişi ile mutlu olduğumuz anlar ön plana çıkar sıkılmış olsak dahi kısa bir ferahlama anı bizi motive edecektir.

Yanında olmasak da sevdiklerimizi güldürebilir miyiz?

Sevdiklerimizin yüzünde mutlu bir tebessüm olmak için illa yanlarında olmaya gerek yok. Belki yıllar önce doğum gününde aldığımız bir ufak bir hediyelik objenin onu gözüne takılması ile de olur.

Mutluluk paketlenebilir mi?

Aslında bu soruya verilecek cevaplar o kadar fazla ki, bazen sevdiğimiz bir kişiyle gittiğimiz sinema bileti bile bizi mutlu edebilecek bir nesneye dönüşebilir veya soğuk bir havada içimiz ısıtan çay gibi giyince sıcacık tutmasının yanı sıra sıcacık duygular da anımsatan bir kazak.

Hediyelik eşya sevdiğimiz bir kişiye verdiğimiz bir paket mutluluk gibidir. Tabi burada mutluluk hormonlarını salgılanmasına sebep olan çikolata değil sadece paketteki mutluluk. Sevdiğinize sizi hatırlatacak her şey, küçük bir biblodan, bir buket çiçeğe kadar.

Hediye bir takı kutusunun içi ne kadar büyük olabilir?

Fiziksel olarak her nesnenin belli bir hacmi ve içine alabileceği şeylerinde bir sınırı vardır. Fakat durum hediyelik eşyalara gelince farklı. Küçük bir takı kutusu bile bir dolu sevinci içine sığdırabilir.

Kapağını açtığınız her an size yeni bir anı hatırlatacak yaşadığınız mutlulukları anımsatmanın yanında zorluklardan çıkardığınız dersleri de içinden size gösterebilecek bir imge. Hediye ne kadar sıradan, küçük veya eski olsa da bize hatırlattıkları her zaman daha büyük olacaktır.

Belki hacimce küçük ama size yaşadığınız hatırlatan bir anı parçasıdır hediyeler. Bir tutam mutluluk serper yüreğinize.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ