Web sitemize hoşgeldiniz.

Hoşlandığımız Kişiye Vereceğimiz İlk Hediye

24 Ocak 2018

Hediye vermek birinin hatıralarında yer etmeyi somut hale getirmenin bir yolu. Okulda, işte veya herhangi bir sosyal ortamda tanıştığımız ve hoşlandığımız biri için alacağımız ilk hediye ise onu gözünde bırakacağımız ilk intiba kadar önemli.

Durum böyleyken hediyelik eşya seçmek de bir o kadar zor hale geliyor. Çünkü ilk hediye, ne olduğu önemli olmakla birlikte kendimizi ve karakteristik özelliklerimizi de yansıtacağımız bir sembol olacağı için ayrıca önem arz ediyor.

Hoşlandığımız kişiye vereceğimiz ilk hediye ne olabilir?

Uzun süreli bir ilişki olsun veya olmasın verilecek ilk hediye karşımızdakinin anı dünyasında bambaşka bir yere sahip olacaktır. Bu durumda, hediye alacağımız kişinin neleri sevebileceğini iyice gözlemlemek gerekir.

Küçük ayrıntılara dikkat eden birisine, el işçiliği ön planda olan hediyeler seçilebilir. Renkli giyinmeyi seven, farklı takılar kullanan birisine ise, özel tasarım bir obje, çanta veya takı alınabilir. Okumayı seven kitaplarla arası iyi olan birisine ise, kitap ayracı, kitapların yıpranmaması için üretilen kılıflar veya okuma ışığı hediye verebilirsiniz.

Vereceğimiz ilk hediyenin fiyatı ne olmalı?

Aslında sadece ilk hediye değil, tüm hediyelik ürünlerde temel gayenin karşımızdakine onu düşündüğümüzü göstermenin somut bir yolu olması gerçeği yatıyor. Bu durumda hediye alırken fiyatından ziyade kullanacak kişinin beğenisi ön planda tutulmalı.

Karşımızdakine gösteriş yaptığımızı ima edebilecek çok pahalı ürünlerden kaçınmak gerekir, bunu yanı sıra değersiz hediyelerde verdiğimiz kişinin gözünde yanlış anlaşılabilir.

Alacağımız hediyenin kalitesi ne kadar önemli?

Kalite algısı ticari bir aldatmacaya malzeme olabilecek bir kavram. Kaliteli bir hediyelik eşyanın illa pahalı olması gerekir demek yanlış olacaktır. Kalite bizim hediyemizi vereceğimiz kişinin mutluluğu ile ölçülebilir bir durumdur. Ne kadar pahalı olursa olsun düşüncesizce verilen bir hediye kaliteli değildir. Aynı zamanda vereceğimiz hediyeyi seçerken gösterdiğimiz özende karşımızdakine verdiğimiz değerin bir göstergesidir

Bu yüzden, özellikle hoşlandığımız birisine hediye seçerken karşımızdakinin sosyal konumundan, sevdiği renklere, yaptığı işten, boş zamanlarını değerlendirdiği aktivitelere kadar birçok konuya dikkat etmek gerekir.

İlk hediyelerin insan hayatında ne kadar önemli olabileceğini unutmamanızı tavsiye ederiz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ