Web sitemize hoşgeldiniz.

İnşaat 2 Filmi Konusu

Yönetmen: Ömer Vargı

Oyuncular: Emre Kınay, Şevket Çoruh ve Bülent Kayabaş

Tür: Dramatik Komedi

Süre: 1 saat 56 dakika

Ülke: Türkiye

İlk olarak 2013’de İnşaat filmi olarak yayınlanan film seyirciler ve eleştirmenler tarafından tam not alınca filmin yönetmeni Ömer Vargı İnşaat 2’yi çekmeye karar verdi. Başrolde oynayan Şevket Çoruh ve Emre Kınay iki filmde de görevlerini korudular.

İki arkadaş inşaata gömdükleri cesetlerin ortaya çıkmasıyla 10 yıl hapis ile cezalandırılır. Ali ve Sudi kimseyi öldürmeseler de yardım ve yataklıktan 10 yıl olan cezalarını çekmek zorunda kalırlar. Hapis cezası bittikten sonra İstanbul’dan oldukça uzağa gitmeye karar verirler ve kendilerini Ege koyunda Remzi kaptanın mekanına bekçi olarak girerler. Tekrar başlarına bir bela almaktan çok korkaklar ve kesin bir karar alırlar. Sudi tamamen geçmişini geride bırakmaya kararlı ve yeni hayatından oldukça memnundur. Fakat Ali’nin aklı eskiden sevdiği kız olan Nazife’dedir. Kendilerine huzurlu bir yer arayan ikilinin hayalleri suya düşer. Çalıştıkları yerin sahibi Remzi ile komiser Şevket bir ortaklık yaparlar ve bu ortaklığın sonunda ikilinin bütün hayalleri suya düşecektir…

Dramatik komedi alanında ün yapmış olan yönetmen Ömer Vargı Her Şey Çok Güzel Olacak, Kabadayı, Anadolu Kartalları ile kendi alanında oldukça başarılırdır. Bu başarının üzerine İnşaat 2 filmini çekerek zirveye kısa sürede yükselmiştir. Senaryo’da bütün olay ilk filme göre biraz daha farklı olarak zeytinlerle kaplı Ege koyunda film tamamlanmıştır. İlk bölüm göz önünde bulundurularak tamamlanan film eleştirmenler tarafından da tam not almıştı.

Filmin sadece kendisi değil fragmanı da filmden önce tıklanma rekoru kırdı. Birçok insan filme tam not verirken bazıları da filmin müziklerini beğenmediğini belirtti.

İnşaat 2 filminin yönetmeni olan Ömer Vargı insan psikolojisinin öldürme ve üstünü örtme eğilimine az yer verirken, ikinci gömme harekatında saklanan işin insan boyutunu da geride bırakmayı başarmıştır. Geride kalan 10 senenin sonunda insanları düşündüren şeyin toprak altına başka neleri gömdüğümüzü kronolojik bir döküm ile bizlere sunmaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ