Web sitemize hoşgeldiniz.

İshale En İyi Ne Gelir

17 Temmuz 2018

İshane en iyi ne gelir. Bir çok anne ve baba çocuğu ishal olunca su içirmiyor. Ne yazak ki bu sebepten dolayı yaşamını yitiren çocuklar bile var. İshal ile vucüdumuzdan çok fazla sıvı atılır, bunun yerini doldurmalısınız.

İshale Ne İyi Gelir

İshale ne iyi gelir evde çözümü var tabi ki de.

İshal, yenilen bir yiyecek ya da geçirilen bir enfeksiyonlu hastalık sonucu meydana gelen, barsak hareketlerinin normalden fazla çalışması durumudur.

Peki ishali ne durdurur?

  • Böğürtlen

İshal tedavisinde akla gelen ilk meyvelerden birisi böğürtlendir. Suyunu sıkıp içirek ya da taze taze yiyerek ishalinizi durdurabilirsiniz. Etkisini arttırmak istiyorsanız içine biraz yenibahar eklemenizi tavsiye ederiz. Saat başı azar azar yiyin ya da için etkiyi göreceksiniz.

  • Havuç

Havucu her haliyle tüketebilirsiniz. İshalinize ilaç gibi gelecek. İshalin yanında yaptığı değerl vitamin takviyeleriyle de avantajlı bir yönü var.

  • Hazır Yiyecek/İçecekten Uzak Durun

Hazır her türlü üründen uzak durmalısınız. Barsaklarınızda bir problem var ki ishal olmuşsunuz. Yediklerinize (en azından bir süre) dikkat etmelisiniz.

  • Bal

Bakterilerin vücuttan atılmasında çok yararlı olan bal sizin kurtarıcınız olabilir. Yarım litre suyun içine bir tatlı kaşığı balı iyice karıştırın ve bunu günde 2-3 kez tekrarlayın. Tabi ki şeker hastalığınız varsa bu maddeyi atlamanızı tavsiye ederiz.

  • Patates Çorbası

Patates barsakların düzenlenmesinde önemlive güçlü bir pozisyona sahip. Ayrıca bu lezzetli bir ilaç, ishal olmasanız bile tavsiye ederiz.

  • Kafeinden Uzak Durun

Kahve ishale iyi gelir mi? Hayır gelmez tam tersi kahve ve kola gibi kafeinli içecekler ishalinizin daha da artmasına neden olacaktır.

Bebeklerde İshale Ne İyi Gelir

İshale ne iyi gelir, bebeklerde ve küçük çocuklarda önüne geçilmezse tehlikeli bir durum oabilir ishal. Bol sıvı tüketmeli, Her ishal atağından iki yaşından büyükse 1 çay bardağı, 2 yaşından büyükse bir su bardağı su içirin. Eğer bebek hale anne sütüyle besleniyorsa sık sık emzirin. Sulu yiyecekler ve pirinç lapası verin, pirinç vucütta su tutulmasını sağlayacaktır.

Genel olarak ishale ne iyi gelir derseniz böğürtlen diyebiliriz. Yukarıdan tavsiyelerden hepsini yerine getirdiniz ancak ishalin hala devam ediyorsa doktorunuza görünmenizi tavsiye ederiz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ