Web sitemize hoşgeldiniz.

Kendi Diş Macununuzu Kendiniz Yapın

27 Eylül 2018

Aktif kömür ile ev yapımı diş macunu sayesinde siz de kendi macununuzu güvenle yapabilirsiniz. Kullandığınız diş macunu size çok fazla güven vermiyor olabilir. Çünkü bu diş macunları sizin diş yapınıza aslında sandığınızdan daha çok zarar veriyor olabilir. Hangimiz gün içerisinde dişlerimizi fırçalamıyoruz ki? Aslında en çok kullandığımız kişisel temizlik ürünlerinden biri olan diş macunlarını hiç kendiniz yapmayı düşündünüz mü? Aktif kömür ile ev yapımı diş macunu sayesinde iç rahatlığı ile güvenle kullanabileceğiniz macunları kendiniz yapabilirsiniz.

Hazır Diş Macunlarının İÇerisinde Ne Olduğuna Göz Atın

Aktif karbon diş macunu haricinde sayabileceğimiz hazır satılan diş macunları içerisinde aslında pek çok zehirli madde bulunduğunu söyleyebiliriz. Triklosan, sodyum lauril sülfat, mikro baloncuklar, propilen glikol gibi sayabileceğimiz bu çok fazla madde dişlere zarar vermektedir. Diş macunlarının ağızda tatlı bir his bırakmasının nedeni de aspartam dediğimiz tatlandırıcılar içermesinden kaynaklanıyor.

Burada devreye şu soru giriyor; diş macunları zararlıysa dişlerimi nasıl temizleyeceğim? İşte bu yüzden kendi diş macununu evinizde güvenle yapabilir ve dişlerinizi koruyabilirsiniz.

Aktif Kömürle Nasıl Diş Macunu Yapılır?

Kömürlü diş macunu kullananlar bir süre sonra hazır diş macunu kullanmayı bıraktığını ve buna çok alıştığını söylüyor. Bunu yapmak için gereken malzemeler de son derece basit. Bunlar:

  • Aktif kömür
  • 1 çorba kaşığı kadar yumurta tozu
  • 1 çorba kaşığı kadar eriyen hindistan cevizi

Yukarıdaki malzemeleri karıştırırken birbirine karışmasına özen göstermelisiniz. Ardından hava geçirmez bir kapta bu karışımı saklarsanız bitene kadar kullanabilirsiniz.

Aktif Kömür Diş Macunu Nasıl Kullanılıyor?

Procsin diş macunu kullanmak için aslında normal diş macunu gibi kullanabileceğinizi söyleyebiliriz. Diş fırçanızın üzerine az miktarda karışımdan sürmeniz gerekiyor. Fırçalamadan önce ağızınızı biraz ıslatabilirsiniz. Sonrasında da diş macununu her gün güvenle kullanabilirsiniz.

Aktif kömür diş macununun çok sayıda yararı vardır. Bunlardan biri de diş lekelerini ciddi oranda azaltmasıdır. Ayrıca dişlerinizin daha çabuk ve etkili olacak şekilde beyazlamasını sağlar. Zamanla dişleriniz yenilenir ve ağızdaki plak oluşumunu da azaltır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ