Web sitemize hoşgeldiniz.

Kız Bebek Kazak Modelleri Ve Yapılışı, Kız Çocuk Örgü Kazak Modelleri

Kız bebekler için örgü kapsamında oluşturulacak olan modellerin çok daha geniş skalaya sahip olduğu net olarak görülmektedir. Modellerin oluşturulması sırasında özellikle ip seçiminizi ve süslemelerinizi de biraz iddialı tutarsanız neredeyse dışarıdan satın alınan modeller kadar hoş ve kaliteli unsurlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Model Nasıl Ortaya Çıkarılmalıdır?

Kız bebek kazak modelleri ve yapılışı sırasında uyum sağlanması gereken ana noktalar;

  • 62 ilmeklik başlangıç ile kazağın gövde kısmını oluşturmaya başlayabilirsiniz.
  • Kol kısmının eklenmesinin haricinde herhangi bir tığ eklemesinin söz konusu olmaması da modeli daha kolay oluşturulur bir hale getirmektedir.
  • 32 ilmeklik bu kısım 35 diş kadar haraşo örülmelidir. Bunun akabinde ön kısımların oluşturulması için orta kısımda 20 ilmeklik bir kesme gerçekleştirilmelidir.
  • 21-21 sağ ve soldan örgü devam ederken ortadan 20 ilmeklik kesim işlemi tamamlanmalı ve oyuğu ne kadar istiyorsanız o kadar süre bu işlemi devam ettirmelisiniz. Daha sonrasında tüm sırayı örmeye devam edebilirsiniz.

Kız bebek kazak modelleri ve yapılışı noktasında bu detayları dikkate alarak kısa bir zaman dilimi içerisinde tasarımınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Modeli oluştururken tahta şiş kullanmak örüş zevkinizi üst noktaya çekecektir.

Tülden Kollar Oluşturun

Bebek kazak örgü modelleri ve yapılışları sırasında özellikle dikkat çeken kısım kollardır. Yukarıda belirtilen gövde kısmının oluşturulmasının akabinde tuhafiyelerden ya da kumaş satan yerlerden alınan tüller ile kol kısmını oluşturabilirsiniz. Kol çevresinin 2 katı genişliğinde bir tül ölçüsü modelin kolunu oluşturmak için yeterli olacaktır. Bu kısımda önemli olan nokta kol kısmına tülü içerden monte etmektedir. Dilerseniz ek süsleme olarak minik inciler de kullanabilirsiniz. Adeta dışarıda satılanlardan daha kaliteli ve sağlıklı modeller yaratabilirsiniz.

Kullanmadan Önce Yıkayın

Bebek yelek örnekleri anlatımlı bir biçimde ortaya çıkarıldıktan sonra muhakkak yıkamalısınız. Hem tül kısmının hem de yün alanın muhakkak hijyenik hale getirildikten sonra kişilere sunulması gerekir. Bu şekilde çocuklarınız için harika tasarımlar oluşturabilir ve aynı zamanda sağlığını da koruma altına alabilirsiniz.

Bebek kazak örnekleri ve yapılışı sırasında kullanılan iplerin muhakkak testlerden geçirilmiş ve sağlık onayı almış olması gerekir. Bu şekilde çocukların yünden tahriş olma gibi bir ihtimali de tam olarak ortadan kaldırılmaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ