Web sitemize hoşgeldiniz.

Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme Yolları

16 Ağustos 2018

Kredi kartı ile elektrik faturası ödeme işlemi yapmak isteyen kişiler bankaların internet bankacılığı ya da mobil uygulamaları üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ayrıca Moka Fatura ve efaturaode.net üzerinden de kolay bir şekilde elektrik faturanızı ödeyebilirsiniz. s

Garanti Bankası İnternetten Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı ile elektrik faturası ödemesi yapmak isteyenler Garanti Bankasında bulunan hesapları ile kolayca ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve otomatik ödeme talimatı verebilirler. Garanti Bankasının sitesi üzerinden kurum ve abonelik bilgileriniz ile kredi veya banka kartı ile ödeme işlemi yapabilirsiniz.

Yapı Kredi İle Hesap Girişi Yapmadan Fatura Nasıl Ödenir?

Yapı Kredi Bankası üzerinden hiçbir hesabınız bulunmasa bile faturalarınızı kredi ya da banka kartınız ile ödeyebiliyorsunuz. Yapmanız gereken ilk işlem Yapı Kredi Bankası resmi sitesi olan www.yapikredi.com sitesine giriş yapmak. Online fatura ödeme işlemini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yapı Kredi Bankasının kurumsal sitesine giriş yaptıktan sonra ödeme merkezini seçmelisiniz. Ödeme merkezini seçtikten sonra ise fatura türünüz olan elektrik faturanızı seçmelisiniz.
  • Elektrik faturasını seçtikten sonra ödeme seçimi yapmanız gerekiyor. Ödeme seçiminde doldurmanız gereken bir form bulunuyor. Bu forma kurum adı, fatura tipi, faturanızın bağlı bulunduğu il ve kurum adını yazmalısınız. Örneğin, Eskişehir Osmangazi Elektrik OEPSAŞ’ı seçiyorum. Daha sonra elektrik faturasını seçiyorum tipler bölümünden. İl ve kurum bölümü otomatik olarak Eskişehir ve Osmangazi Elektrik OEPSAŞ olarak çıkıyor.
  • İlk forma bu bilgileri girdikten sonra altında açılan bölmeye abone bilgilerinizi giriyorsunuz. İşletme kodu, abone numarası ve beyaz bir kutucuk içerisinde verilen güvenlik kodunun girişini yapıyoruz. Eğer güvenlik kodu okunmuyor ise yanda bulunan oktan güvenlik kodunu değiştirebiliriz.
  • Devam tuşuna basıyoruz ve karşımıza fatura seçimi geliyor. Ödemesi yapmak istediğiniz elektrik faturası ya da faturalarınızı seçtikten sonra devam seçeneğine basmanız gerekiyor.
  • Herhangi bir banka ya da kredi kartı ile fatura ödeme gerçekleştirebilirsiniz. İlla İş Bankası kartı olacak diye bir durum söz konusu değil bu aşamada.
  • Ödeme bilgilerinizi girdikten sonra telefonunuza gelen kodun girişini yapıyorsunuz ve onay tuşuna basıyorsunuz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ