Web sitemize hoşgeldiniz.

Motif Makinesi Nasıl Kullanılır, MOTİF APARATI İLE GÜL YAPIMI

Oya ya da dantel yapımında bir motif ortaya çıkarmak sizin için zorlayıcı bir faaliyetse bu noktada farklı motif makinelerini kullanabilirsiniz. Motif makinesi kullanımı sırasında özellikle zamandan tasarruf edilmesi ve oluşturulan modelin muntazam şekilde ortaya çıkması kişileri memnun eden asıl detaylar arasında yer alır. Tuhafiyelerden oldukça uygun fiyatlara bu ürünü satın alabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Motif makinesi nasıl kullanılır konu başlığı altında uyum sağlanması gereken temel detaylar şu biçimde sıralanmaktadır;

  • İpi tek çizgi olan yere sıkıştırarak motif aparatını kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Bu sabitleme işleminin sonrasında modeli oluşturmak için büyük çivilerin her birine ipinizi dolamaya devam etmelisiniz.
  • Dolama işleminin 4 kere devam ettirilmesi gerekir. 4 adet doladıktan sonra bir yanındaki çubuğa geçilmeli çember oluşturulana kadar bu 4lü dolama işlemleri devam ettirilmelidir.
  • Dış kısımda yer alan büyük çubuklar tamamlandıktan sonra aynı şekilde iç kısımda yer alan çubuklara geçmelisiniz. Bu şekilde bütün hepsini dolayarak modeli kısa sürede ortaya çıkarabilirsiniz.

Motif makinesi nasıl kullanılır sorusunun yanıtı olarak bu detayların dikkate alınması gerekmektedir. Geçmiş senelerde saatler boyu uğraşarak ortaya çıkardığınız modeller dakikalar içerisinde meydana getirilecektir.

Ortaya Çıkan Motifler Nerelerde Kullanılır?

Motif makinesi ile motif yapılışı sırasında ortaya çıkan ürünleri hem hırka kenarlarınızda hem de kısa bir süre içerisinde seccadelerinizde ya da havlu kenarlarınızda kullanabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Siz de hızlı ve güvenli şekilde motifinizi oluşturduktan sonra bu tasarımları dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir kısıtlama kesinlikle söz konusu değildir.

Motifmatik ile motif yapımı sırasında kullandığınız ipler ne denli kaliteli olursa elde edeceğiniz tasarımın şıklığı da o derece artacaktır. Nu motifleri kullandığınız ürün için de geçerlidir. Bu nedenle motiflerinizi muhakkak sağlıklı bir biçimde iliştirmeli ve kullanıma almalısınız.

Motifleri Muhafaza Edin

Kare kasnakta motif yapımı sırasında oluşturulan modellerin illa bir kıyafete ya da eşyaya eklenerek kullanılması gibi bir zorunluluk da söz konusu değildir. Dilediğiniz gibi modelleri oluşturabilir ve çerçeveleyerek de kullanıma alabilirsiniz. Özellikle modellerin beyaz çerçeveye alınarak salon duvarlarına asılması son senelerde en çok beğeni gören detaylar arasında yer almaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ