Web sitemize hoşgeldiniz.

Mum Çeşitleri İle Ev Dekorasyon Fikirleri

14 Kasım 2017

Hediye alternatifleri arasında en doğru seçenek olan mum çeşitleri kişiye özel tasarımlar sayesinde insanları oldukça mutlu ediyor. Sevgililer gününde, doğum günlerinde, anneler gününde ve özel günlerde en özel seçenekler arasında olan mum çeşitleri oldukça tercih ediliyor.

Hediyelik çeşitler arasında bulunan sezonun moda renkleri, mumlar için de geçerli. Yeşil ve mor renkli mumlar; evde bereket ve zenginliği arttırmak için tavsiye ediliyor. Yeşil renkte olan mumlar ayrıca yaratıcılığı geliştirmekle birlikte ferahlık etkisi de veriyor.

İlişkinizde olan dayanışmayı ve sevgiyi arttırmak adına mum renkleri arasından pembe olanları tercih edebilirsiniz. Kırmızı mumlar; enerji ve sevgi vermek adına tercih edilebildiği gibi aşkı da alevlendiriyor. Mavi mumlar ise; saflık, dürüstlük ve ilişkilerde iyi iletişimi arttırmak adına tercih ediliyor.

Hediyelik Mum Alternatifleri

Mum; bugünkü hammaddesi olan parafine 1850’li yıllardan sonra kavuşmuş durumda. İçine fitil yerleştirilmesi de aynı döneme denk geliyor. Mumun günümüzde ana maddesi her ne kadar parafin olsa da; yardımcı kimyasal maddeler sayesinde karışık renkli modeller ve aromatik olanlar üretiliyor. Böylelikle yanma süresi de uzatılıyor.

Cam kaplar içerisinde satılan luminaria veya jel mum adı verilen mumlardan şamdan kullanmaya gerek bırakmadan kalın sütun mumlara, ince uzun mumlardan suda kullanılabilen mumlara kadar birçok modelde mumluk çeşitleri de bulunuyor.

Metal kapların veya süslü camların içinde satılan modeller, özel günlerde alınabilecek en şık hediye alternatifleri arasında bulunuyor. Jel ve şeffaf olanlar ışığı yansıtıyor. Aromatik yani kokulu olarak da üretilebiliyor. Gül, tarçın, vanilya ve kakao gibi çeşitli seçenekler de mevcut. Özellikle sevgililer günü hediyesi olarak kırmızı renkli çeşitler oldukça revaçta.

Kokulu Mum Çeşitleri

Yakıldığı zaman ortaya hoş bir koku çıkaran aromatik mumlar, genellikle evdeki kokuyu değiştirmek ve sigara kokuları gidermek adına hediye çeşitleri arasında yer alıyor. Dekorasyon amaçlı değişik modelleri de bulunan kokulu mumlar; bahar çiçekli, lavanta, gül, kakao, vanilya, incir ve mandalina kokulu olarak çeşitlere ayrılıyor.

Özellikle romantik gecelerin vazgeçilmezi olan kokulu mumlar dekoratif ürünler arasında tercih ediliyor. Doğum günlerinde, düğünlerde ve ev dekorunda kullanılabilen aromatik mum çeşitleri hediye alternatifleri içerisinde oldukça göz alıcı seçenekler arasında yer alıyor.

Profesyonel tasarımlarla dizayn edilmiş bu mumların farkı, farklı modeller üzerinde yer alıyor olmasıdır. Her birinin farklı bir görsele sahip olması, süslenmesi, renklendirilmesi gibi işlemlerin eksiksiz sağlanmış olması hediye konusunda daha iyi bir potansiyelde yer almasına neden oluyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ