Web sitemize hoşgeldiniz.

Ördekli bebek yelekleri

5 Haziran 2018

Ördekli bebek yelekleri elimizle hazırlayabileceğimiz ve çocuklarımıza sunabileceğimiz modellerden bir tanesidir. Soğuk kış aylarında, bebeklerimizin sıcak kalabilmesi için tasarlanan bu şirin ördekli bebek yelekleri model tercihi nasıl hazırlanır?

Bebe yünü iplerin tercih edilmesi gereken bu model, tek şişle örülebilmektedir. 3 numara şiş tercih edilebilir. Seçtiğiniz renklerdeki ipler ile siyah, kırmızı, yeşil, mavi, beyaz, sarı tonlarınıda kullanabilirsiniz. Ön sağ taraf için; 36 zincir çekilerek örgüye başlanır. Zincirin ardından üstüne şişi batırmak sureti ile kazak ilmeği alınır ve hepsi şişte toplanabilir. Toplandıktan sonra iki, iki şişten geçirildikten sonra hepsi bitirilebilir. 10 sıra beyaz rengi ördükten sonra, 11. sıra 8 ilmek sarı ip eklenebilir. Sarı ilmek 4 sıra boyunca devam eder. Böylelikle ipler ekleyerek kuyruk, göz ve gaga kısmı yapılabilir. Model ortaya çıktıktan sonra ise 37. sıradan kol altı kesilir. Kazak örgüsü şeklinde 3, 2 ve 1 şeklinde kesilir. Ön yaka bölümü ise 43. sıra itibariyle 1, 1 olarak kesilir. Ön sol taraf için; bir kez daha 36 zincir örerek başlanır. Bu bölümde 4 sıra devam etmenin ardından 5. sırada yeşil ip eklenebilir. Önce 7 ilmek beyaz ve sonra 16 ilmek yeşil örüldükten sonra beyaz ipe devam edilebilir.
Arka kısım için ise; 72 adet zincir eklenir. Ön taraflarda gördüğümüz gibi olan işlem zincire batırılarak 72 ilmek şişe çıkarılmak suretiyle devam eder. Ardından iki, iki ilmekleri toplayarak bu sıra bitirilir. 37 sıra bu şekilde devam edildikten sonra ördekli bebek yelekleri kol kısmını 3, 2, 1 formunda kesip ölçerek örgü bitirilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ