Web sitemize hoşgeldiniz.

Özel Anların Yadigârları

10 Temmuz 2018

Özel günlerin ve özel anların ince yadigârları hediyelerin seçimi çoğu zaman uzun araştırmalar ve alabildiğine zaman kaybına yol açtıktan sonra bile tatmin edici bir sonuç doğurmaz. Genel anlamda değer verilen zamanların hatıralarını yaşatmak için küçük anımsatma araçları olan hediyelerin seçimi kadar, verilen kişinin ona yüklediği anlam da önem taşır. İşte tem da bu yüzden doğru hediyeyi seçmek sanıldığından zor ve meşakkatli bir süreç gerektirir.

Bazen küçük bir fotoğraf, bazen geçmişin anılarını canlandıran ufak bir not armağanların en güzeli olurken kimi zaman da günlük kullanıma yönelik hediyeler seçmek daha doğru bir yaklaşımdır. Vereceğiniz kişinin her fırsatta sizi anımsamasına yol açacak bir sigara tabakası olabilir bu. Ya da tütün tüketiyorsa bir tütün çantası. Hediyelik eşya, her an kendini hatırlatmak da değildir elbette. Bazen bir mesaj vermek için kullanılabilir; örneğin bir biblo yahut bir kar küresi, alan kişide hülyalara dalmak isteği uyandırabilir. Eski zamanlardan bu yana kar küreleri, hayallerin bir aracı olagelmiştir.

Özel Günlere Özgü Seçimler

Özel günlerde hediye almak bir gereklilikten ziyade karşınızdaki insana duyduğunuz sevginin ve verdiğiniz değerin bir ifadesidir aslında. Her ne kadar tüketim çılgınlığı gibi görünse de eğer bir ihtiyacı karşılamaya yönelikse gereksiz olarak nitelendirilemez. Özellikle de ucuz hediyelik; bulması ve alması zor olmayan, doğru seçildiğinde karşı tarafı mutlu eden bir yapıya sahiptir. Hediyelik eşya satın almak elbette her zaman ucuza kaçmayı gerektirmez fakat bazen şartlar bunu gerektiriyor.  Durum böyle olunca da hediyelik, malî değerinden ziyade anlamlar taşımalı. Sevgiliye hediyelik eşya almak size en zoru gibi görünse de esasen binlerce seçenek var. Sevgilinizin ya da kendinizin bir fotoğrafını bastırabileceğiniz kupa bardak çeşitleri bunlardan yalnızca bir tanesi.  Aynı işlemi çok çeşitli ürün üzerine, örneğin bir kanyak matarasına da yaptırabilirsiniz. İçki matarası muhakkak içki için kullanılacak diye bir kaide de yok elbette, çok çeşitli kullanım alanları bulunabilir.

Özel günlerden bir diğeri de hiç kuşkusuz annelerimize atfedilmiş. Anneler günü hediyesi, mali değerinden ziyade annenize özel anlama sahip olmalı. Doğru ifadeyle sunulduğunda ufak kokulu mumlar bile annenize sevginizi en iyi şekilde gösterebilir. Mum çeşitleri engin renk ve koku yelpazesiyle görenleri hayran bırakacak bir hediye olabilir. Şık ve kişiye uygun bir buhurdanlık ile farklı kombinasyonlar yaratılabilir. Modası hiç geçmeyen ahşap hediyelik ürünler ise bir diğer seçenek. Tütsü kokuları da bu alandaki oldukça fazla çeşit sunan ürünlerden. Hatta geleneksel tarzda bir gaz lambası ile verilmek istenen nostaljik etki tamamlanabilir.

Hayatımızdaki En Özel İnsana Alınabilecek Hediyeler

Özel günler arasında kuşkusuz en özel olanı hayatımızı paylaştığımız yahut paylaşmayı arzuladığımız insanla paylaştığımız gün olan sevgililer günüdür. Bu gün için en anlamlı hediyeyi seçmekse hepimiz için zor ve yorucu bir maratona dönüşebilir. Hediyelik eşya erkek için seçenekler çoksa da kadınlar için olanların yanında pek sönük kalır. Erkekler daha fazla kullanışlılığa önem verirken kadınlar ziynet öncelikli olmak üzere verilen mesaja önem verirler. Klişeye düşmeden erkeklere alınabilecek hediyeler şu şekilde sunulabilir:

  • Sigaradan vazgeçemeyenler için sigara aksesuarları
  • Farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için pipo özel ve farklı bir seçenek sunar. Pipo aksesuarları ile hediyenin içeriği zenginleştirilebilir.
  • Sigara alışkanlığı olmayıp sadece özel zamanlarda puro tüketenler de mevcuttur. Böyle arkadaşlarınız için puro çakmağı hem manidar hem de zarafet yüklü bir armağandır.
  • Bazıları sigara yerine tütün kullanmayı tercih eder. Tütün kullanıcısı için en vazgeçilmez ürünse elbette tütün kesesi Tütün kullanımından doğan kötü kokunun önüne geçmek için sigara sarma makineleri ile aynı tekel ürünlerinin görünümünü sağlayan sigara kılıfları almak mümkündür.
  • Nargile severler için en uygun seçenek bong denilen küçük nargileler olabilir. Bong satın al ve nargile sevdalısı arkadaşını şaşırt!
  • Tüm bunların yanında sigara tiryakileri için özel olarak tasarlanmış ürünler de dikkat çekici seçenekler olarak sunuluyor. Mesaj içeren ürünler özellikle erkek arkadaşınızın yahut eşinizin adının veya sizin için önemli bir gün ve tarihin yazılı olduğu zippo çakmaklar şaşırtıcı bir etki bırakmak konusunda benzersiz bir tercih.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ