Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Ürünleri Alırken Bilmeniz Gerekenler

13 Şubat 2018

Pipo ürünlerini özellikle sevdikleriniz için hediye olarak alacaksanız bilinmesi gereken bazı detaylar bulunuyor. Pipolar farklı tasarımlara sahip olarak üretiliyorlar. Bunlar arasında uzun saplı modeller, geniş tütün hazneli modeller bulunduğu gibi Dapper Pipes gibi ithal ya da şahin pipo gibi yerli ürünler de bulunuyor.

Pipo çeşitleri el işçiliği ile gül ağacı kökünden yapılıyor. El ile püskürtme tekniği boyama yapılan pipo çeşitleri özel bir vernik ile kaplanarak uzun ömürlü hale getiriliyorlar. Pipo içmek tütün içme kültürünün de bir parçası olduğundan bu ürünleri müdavimleri açısından bir ritüelmişçesine de kullanmak söz konusu oluyor.

Pipo sadece tek başına kullanılan bir ürün olmadığı için pek çok yan ürün ile de desteklenmesi gereken bir eşya. Pipolar ile birlikte edinilmesi gereken yan ürünler ise içim ve yeniden kullanıma hazırlama gibi oldukça önemli görevlere sahip.

Piponun Yanında Hangi Ürünlerin Olması Gerekiyor?

Özellikle hediyelik eşya olarak alınacaksa veya ilk kez kullanımı için satın alınıyorsa pipoların yanında edinilmesi gereken yan ürünler hakkında bilgi sahibi olmak da kullanım açısından oldukça elzem.

Pipo yan ürünleri hem pipoyu temizlemek hem de doğru bir içim için gerekli elemanlar. Bunlardan ilki pipoyu temizlemeye yarayan pipo temizleme çubukları. Bunlar ile daha önce de belirttiğimiz gibi her kullanımdan sonra pipoyu iyice temizlemek ve yeniden içime hazırlamak gerekiyor. bu ürün kullanılmadığı zaman da pipoda ciddi tıkanıklıklar oluşabiliyor.

Bir diğer önemli pipo elemanı da pipo kaşıkları. Bu ürünün görevi de içim sırasında tütünü bastırmak ve en başta tütünü piponun ağzında yerleştirmek.

Pipo içenlerin bildiği üzere pipoların filtreleri de sık sık değiştirilmesi gereken ve zararlı maddeleri süzen bir eleman. Bu ürün çoklu olarak paketlerde satılıyor.

Pipo Sehpaları Ne kadar Gerekli?

Özellikle çok piposu olanlar için mutlaka sahip olunması gereken bir eşya olan pipo sehpaları ile pipolar kullanılmadığı zaman dinlenmeye uygun pozisyonda bırakılabiliyor. Bu ürünler üçlü, dörtlü ve beşli olarak satıldığı gibi aynı zamanda tekli sehpalar da piyasa da bulunabiliyor. Suar ağacından yapılma bu sehpaların aynı zamanda çekmeceli ve beşli olan modelleri en şık stantlar arasında gösteriliyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ