Web sitemize hoşgeldiniz.

Saç Boyası Yapanların Boyaları Neden Akar ?

Kuaförlere veya saç bakım merkezlerine büyük bir umutla gidip ilerleyen zamanlarda saçların boyasından memnun olmasına rağmen saç boyaları akan kadınları duymuşsunuzdur. Kadınların adeta korkulu rüyası olarak görülebilecek olan saç boyasının akma problemi, genellikle onlarca faktöre bağlıdır. Ancak bunlardan en çok bilineni ilk 3 taneden ibarettir. Saç boyalarının akması tamamen yalnızca saç boyası ile ilgili olmayıp, sizin deri ve kıl anatomisi ile de ilgili olabilir. Saç boyasının akması ilgili ortaya çıkan problemi giderebilmek için almanız gereken bazı önlemler bulunabilir. Ancak şu an için saç boyasının akması engelleyen herhangi bir kimyasal ürün de tam olarak mevcut değildir. Saç boyasının akma problemi ile karşılaşanlar genellikle saç boyasının akmasının sebepleri nelerdir aramalarının sıklıkla yaparlar. Bu da onların adeta saç boyasının akması ile çok zor durumda kaldıklarının göstergesidir.

Saç boyası akma problemi: Zamanla saç boyasının rengini kaybetmesi veya daha farklı bir renge bürünmesi ile ilgilidir. Saç boyasının akması saç boyası yapan kadınları en çok hayal kırıklığına uğratan durumlardan bir tanesidir.

Peki saç boyası akma problemi nelere bağlıdır ?

Eğer kaliteli bir saç boyası yapmanıza rağmen yinede saç boyasında herhangi bir akma meydana geliyorsa, bunun onlarca nedeni olabilir. bu konuda uzman olan ve her birisi kendi alanında profesyonellemiş kişiler tarafından yapılan değerlendirmelerde saç boyasının akması nedenleri olarak belli başlı bazı açıklamalar yapılır;

  • Güneşte çok fazla durmanız nedeniyle saç boyası hızlı akabilir.
  • Kullanılmış olan saç boyası malzemesinin kalitesiz olması nedeniyle boya da zamanla akma görülebilir.
  • Saç ile ilgili çok fazla veya benzeri işlemlerinin yapılması saç boyasının silinmesine yol açabilir.

Saç boyası akan kadınlar ne yapmalı ?

Saç boyası akması konusunda problem yaşıyorsanız ve saç boyası akmasının sebepleri nelerdir gibi soru işaretleri ile doluysanız öncelikli olarak saç boyasının neden aktığını bulmanız gerekmektedir. problemin kaynağını bulmazsanız boyayı tekrardan değiştirirseniz dahi yine aynı problemler ile karşılaşma ihtimaliniz ortaya çıkar. Saçlarınızı boyadıktan sonra zeytinyağı veya badem yağı ile beslerseniz saç boyasının akmasında azalma görülebilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ