Web sitemize hoşgeldiniz.

Sevgilinize Romantik Bir Sürpriz!

7 Kasım 2017

Özel günlerde ve kutlamalarda mum çeşitleri kullanarak sevgilinize özel bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Öncelikle sizin için özel olan bir günün hazırlığını önceden yapmalısınız. Kutlamaların olmazsa olmazı yemek sofraları ve ortamdır. Ortamın güzelleştirmek için kalpli ve renkli mumları tercih edebilirsiniz. Böylece ortamın loş bir şekilde aydınlanması sağlanmaktadır. Ayrıca lavanta, limon, portakal kokulu mumlarda bulunduğu ortama hoş bir koku yayar. Bu sayede daha güzel ambiyans oluşturulmaktadır. Yemek masasını aydınlatmak için ise gümüş ve altın şamdanlar kullanılabilir. Pırıltılı şamdanlar her zaman daha fazla aydınlık sağlar. Bunun yanı sıra yemek masasında kullanılan tabak setleri ve boncuk malzemelerine göre seçiminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ortamı Renklendirin!

Hoş kokular her zaman insanın içini ısıtmakta ve yakınlaşmayı sağlamaktadır. Huzur verici ve ferahlık veren oda kokuları & aksesuarlar kullanılarak odayı daha sıcak bir hale getirebilirsiniz. Orkide ve lavanta kokuları kadınların en sevdiği kokular arasında yer almaktadır. Eğer sürpriz erkekler için hazırlanıyorsa daha odunsu ve tazelik veren okyanus kokuları tercih edilebilir. Aynı zamanda okaliptus özlerinden hazırlanan kokular da serinlik hissi vermektedir. Daha değişik bir koku kullanmak veya dağ evi izlenimini vermek istiyorsanız, kokulu tütsü çeşitleri de işinize yarayacaktır. Bu sayede doğal kokulardan oluşan tütsüler, yemeğin keyfini çıkartmanızı sağlar.

Aydınlatmanın Önemi

Bir ortamı güzel gösteren şeylerden biri de aydınlatmanın gücüdür. Çok karanlık veya çok aydınlık ortamlar insan gözünü yorduğu için halsizlik hissi uyandırır. Bu nedenle romantik yemeklerde daha çok loş aydınlatmalar tercih edilir. Bunun için yaklaşık 2 adet küçük veya 10 adet büyük mum kullanılabilir. Fakat mum kullanmak istemeyenler için eski tarzı yansıtan ve romantizmin sembollerinden biri olan gaz lambaları çeşitleri kullanılabilir. Bir çok yerde satılan gaz lambaları, eskiye oranla daha çeşitli ve farklıdır. Yanına işlenen dekor ve motifler ise evinize uygun olacak şekilde seçilmelidir. Aydınlatmanın önemi hiçbir zaman unutulmamalı, en güzel yemeklerde ek aksesuarlar ile desteklenmelidir. Böylece hissettiğiniz samimiyeti ve enerjiyi karşınızdaki kişiye daha rahat bir şekilde gösterme imkanı bulabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ