Web sitemize hoşgeldiniz.

Şifa Dağıtan Hediyelik Eşya Modelleri

6 Mart 2018

Hediyelik eşya modelleri arasında hem şifa işlevi olan hem de şık görümü ile dekorasyon için de oldukça önemli olan hediye seçenekleri arasında buhurdanlıklar, mumlar ve tütsüler bulunuyor.

Söz konusu hediye seçenekleri pek çok farklı tasarımı ile bulunuyor her zevk göre dizayn edilmiş buhurdanlık modelleri aynı zamanda aromaterapi yani koku ile tedavi edici özelliğini de barındırıyor.

Buhurdanlık Nedir? Nasıl Çalışır?

Buhurdanlıklar uzak doğuya has bir ürün. Dini törenlerin bir parçası olarak kullanılan buhurdanlıklar aynı zamanda doğudaki Çin tıbbı gibi alanlarda da yardımı bir ürün olarak kullanılıyor.

Günümüzde oda kokusu görevini de üstelene buhurdanlıkla etrafa yaydıkları hoş kokuları ile evlerin, ofislerin ve kafelerin de havasını olumlu yönde değiştirmeyi başarıyorlar.

Buhurdanlıklar bir mum yardımı ile işlevine geçiyor. Bu ürünlerin altında yanan bir mum ve üzerindeki hazneye konması gereken ve aroma terapi özellikleri olan yağları bulunuyor. Isınma ile yükselen ve havadaki su buharına karışan yağların bıraktığı koku da insanı iyi hissettiren ve günün stresini azaltmak için önerilen kokular oluyor.

Mumluklar ve Mumlar Nasıl Seçilir?

Hediyelik eşya olarak da uygun olan ve aromaterapi özelliği bulunan mumlar hoş kokuları ile stresi azaltıcı etkisi bilinen ve ışığı ile sakinleştiren eşyalar arasında bulunuyor. Mumların seçimi ise stres azaltıcı etkileri göz önüne alındığında bu yönde olabiliyor.

Stresi azaltan mum çeşitleri daha çok ağaç kabuğu ya da sandal ağacı gibi kokulardan tercih ediliyor. Orman havasına benzeyen kokuları negatif enerjinin atılması için yardımcı oluyor. Orman havası dışında çiçek kokuları da mum seçimlerinde sakinleştirici özelliğe sahip olarak tercih edilebiliyor.

Tütsüler Nasıl Seçilir ve Kullanılır?

Tütsü seçenekleri tütsülük yardımı ile kullanılması gereken ürünler arasında yer alıyor. Bu ürünler aynı zamanda yine aromaterapi etkiye sahip oldukları içinde sandal ağacı gibi kokulardan tercih ediliyor.

Tütsüler de Uzak doğuya özgü ürünler arasında yer alıyor. Menşei Hindistan olan tütsüler yaygın bir şekilde çok fazla seçeneği ile bulunabiliyor.

Bütün bu aromatik ürünleri online mağazalardan satın almak ve yine web üzerinde seçenekleri incelemek mümkün olabiliyor.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ