Web sitemize hoşgeldiniz.

Son Zamanların Tütün İçme Aparatı Bong

5 Aralık 2017

Şu günlerde bong satın al siteleri her yerde karşımıza çıkmakta. Gündemi oldukça meşgul eden ve herkesin ilgisini çeken bu bongun ne olduğunu ise az çok biliyoruz.

Bong dediğimiz şey bir çeşit tütün içmek için kullanılan şişe. Bu şişeyi en çok filmlerde görmüşüzdür. Genel olarak tütün dışında kimyasal maddeleri içmek için kullanılan zararlı bir üründür. Fakat isterseniz bu şekilde kullanmak yerine nargile şeklinde de kullanabilirsiniz. Zaten bong dediğiniz şey basit düzenekli küçük birer nargiledir.

Küçük Nargile Bong

Bong dediğimiz şey gerçekten de küçük birer nargiledir. Nargile ağır ve taşıması zor bir üründür. Bong ise nargileye alternatif olarak üretilmiş daha kullanışlı bir üründür diyebiliriz. Aklınıza hemen pipe gelmesin. Halk ağzında pipo olarak bilinen ürün tütün hazne kısmına tütün yerleştirip sigara yakar gibi tütünü yakarak içmenizi sağlayan bir üründür. Nargile ve bong ise sigara veya pipe gibi sert bir içim sağlamaz. Bu tarz ürünlerde tütün su ile yakıldığı için daha hafifi bir içim oluşturur. Ama dediğimiz gibi nargile büyük bir ürün olduğu için ve birçok parçası olduğu için nargile severler artık yavaş yavaş bonga dönüyor.

Bongda nargile iyi aynı sistemi barındırır. Su koyduğunuz kavanoz şeklinde bir kasesi vardır. Tütün yerleştirdiğiniz bir çıkıntısı ve bongu içmenizi sağlayan bir borusu bulunur. Bu boruya da ağızlık denir. Mantık olarak nargile ile aynıdır fakat köze veya daha teferruatlı başka bir malzemeye ihtiyaç duymazsınız.

Bongun Da Zararları Vardır

İçilen her tütün maddesi elbette vücut için zararlıdır. Bu açıdan baktığınızda bong da zararlı bir üründür. Sonuçta ciğerlerinize temiz bir hava çekmiyorsunuz. Sadece nargile ya da sigara gibi ürünlere göre biraz daha az zararlıdır. Ama bu hiç zararlı değil anlamına gelmez. Özellikle piyasada satış yapmak için cam bong çeşitlerinin daha sağlıklı olduğunu söyleyenler var. Cam bongların daha kullanışlı olduğu kesin fakat içerisindeki duman ve tütün aynı yani sağlığa verdiği zarar diğer bonglarla da aynı.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ