Web sitemize hoşgeldiniz.

 Ziraat Mobilden Fatura Nasıl Ödenir?

20 Temmuz 2018

Ziraat Mobil’den fatura nasıl ödenir sorusuna sizler için açıklık getiriyoruz. İnternet çağının getirdiği birçok kolaylıktan birisi olan mobil bankacılık hizmeti, bankaya gitmeden hatta yerinizden bile kalkmadan elektrik, su, telekomünikasyon, televizyon, doğalgaz gibi faturalarınızı ödeyebilme kolaylığı sağlıyor.

İnternet bankacılığından fatura ödeme işleminizi Ziraat Mobil üzerinden gerçekleştirmeniz için yapmanız gereken, akıllı telefonunuzdan App Store aracılığı ile Ziraat Mobil uygulamasını indirmek. Daha sonra sırasıyla;

 • Uygulamayı indirdikten sonran açın ve Mobil Bankacılık yazan kısma tıklayın,
 • Karşınıza müşteri numaranızın ve şifrenizin istendiği bölüm çıkacaktır,
 • Bu kısmı eksiksiz olarak doldurduktan sonra, cep telefonunuza gelen SMS şifresini girerek giriş yap butonuna basınız,
 • Giriş işleminizi gerçekleştirdikten sonra, sol üst bölümdeki uygulama menüsünü açın,
 • Ziraat Mobil elektrik faturası ödeme işleminiz için buradan, ‘Ödemeler’ simgesini seçin ve elektrik faturanızın bağlı olduğu kurumu seçtikten sonra devam edin,
 • Karşınıza gelecek olan menüde, size ait elektrik faturasının üzerinde yazan abone numarası gibi bilgileri girdikten sonra ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ziraat Mobil su faturası ödeme işleminiz içinde, elektrik faturasındaki adımların aynısını izledikten sonran kurumlar kısmında su aboneliğinizin bağlı olduğu kurumu seçerek tesisat numaranız ile ödeme yapabilirsiniz.

Ziraat Mobil Uygulaması Üzerinden Bankacılık İşlemleri

İşlemlerinizi veya yaptığınız para transferlerinizi kaydederek, bir sonraki ödemelerinizde hiç zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde ‘Kayıtlı İşlemler ’den seçebilirsiniz. Ziraat Mobil uygulaması üzerinden yapabilecekleriniz bunlarla da sınırlı değil. Uygulama üzerinden;

 • SGK ve vergi borçlarınızı ödeyebilir,
 • Cebe TL yükleme ile istediğiniz operatöre yükleme yapabilir,
 • OGS ve HGS için bakiye yükleyebilir,
 • Kredi taksit ödemelerinizi bunun yanı sıra şube ve internet şubesi üzerinden yapacağınız bankacılık işlemlerini Ziraat Mobil uygulamasını kullanarak kolayca yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Otomatik Ödeme Talimatı

Ziraat Bankası otomatik ödeme talimatı nasıl verilir merak ediyorsanız, bu işlem için şube, ATM’ye gitmeniz ya da internet şubesine giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra 444 00 00 müşteri hizmetlerini arayarak da otomatik ödeme talimatlarını verebilirsiniz. Ziraat Mobil’den fatura nasıl ödenir seçenekleri üzerinden hızlı ve kolayca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz ATM veya şubelere giderek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ