Web sitemize hoşgeldiniz.

Eskişehir’de Eğlence Hayatı

7 Ağustos 2018

Birçok kişi tarafından aynı zamanda öğrenci şehri olarak da anılan ve Türkiye’nin eğlence bakımından en büyük potansiyele sahip şehirlerinden bir tanesi olarak bilinen Eskişehir’de eğlence hayatı son derece canlı görülmektedir. Özellikle sahip olduğu İrlanda tarzı Pub’lar la ve aynı zamanda fasıl keyfi isteyenler içinde türkü bar seçeneklerine sahip olması, Eskişehir’i eşsiz bir eğlence yerlerinden bir tanesi haline getiriyor. Eskişehir’deki eğlence hayatının genellikle iki şekilde olduğunu söylemek mümkündür. Birincisi daha çok ailelerin takılabileceği eğlence tarzıdır.

Aileler için oluşturulmuş Eskişehir eğlence hayatı

Eskişehir’de yaşıyorsanız veya Eskişehir’e gezi amacıyla gitmişseniz, ailenizle birlikte yapabileceğiniz aktiviteler genellikle Sazova Parkı civarlarında olmaktadır. Sazova Parkı Türkiye’nin belki de en sanatsal parklarının bir tanesi olarak gösterilebilir. Bunun önemli nedenlerinden bir tanesi de burada bulunan korsan gemi ve şato gibi mekanların bulunmasıdır. Ayrıca Eskişehir hayvanat bahçesinin de açılmasıyla birlikte aileler için eğlence hayatı adeta zirveye ulaşmış durumdadır. Üstelik çok uygun fiyatlarla Sazova Parkı’nda zaman geçirebilirsiniz.

Aileler için bir diğer alternatif ise porsuk çayı kenarında bulunan adalardaki cafeler olmaktadır. Adalardaki cafeler genellikle gündüz zamanlarında sessiz ve sakin olmaları ile bilinirler. Burada ailenizle kahvenizi veya çayınızı yudumlarken porsuk çayının keyfini çıkarabilirsiniz.

Eskişehir’de daha çok gençler ve sevgililer için eğlence hayatı

Eskişehir’de sevgilinizle birlikte herhangi bir eğlence mekanı arıyorsanız veya Eskişehir’e gezi amacıyla arkadaşlarınızla birlikte gelmişseniz, gidebileceğiniz mekanlar genellikle gece hayatının yoğun yaşandığı yerler olmaktadır. Eskişehir Barlar Sokağı, işte tam da bu kesime hitap eden oldukça çekici bir mekan olarak bilinir. Genellikle gençlerin takıldığı ve içerisinde meyhane ile birlikte aynı zamanda istediğiniz tüm bar çeşitlerini bulabileceğiniz barlar sokağı, şehrin önemli merkezlerinden bir tanesi olarak kabul ediliyor.

Peki Eskişehir’deki eğlence hayatı kaçta başlar kaçta biter ?

Eskişehir’de eğlence hayatının tam olarak bir saatinin olduğundan bahsetmek mümkün değildir. Özellikle Sazova Parkı’nda dilediğiniz kadar zaman geçirebilirsiniz. Eğer Eskişehir eğlence hayatı ile ilgili gece hayatı keyfi yaşamak istiyorsanız, akşam 7’den sonra ortamın canlandığını bilmeniz gerekir

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ