Web sitemize hoşgeldiniz.

Havlu Kenarı Yapımı Anlatımı Örnekleri

24 Eylül 2018

Yapımı en çok keyif veren etkinliklerden bir tanesi de havlu kenarı örme işlemidir. Havlu kenarı yapımı genellikle oldukça renkli tarzda seçilirken bazen de sade olanlarının seçildiği de görülür. Havlu kenarı yapımı anlatımı örnekleri içerisinde inceleme yaptığınızda, birbirinden farklı onlarca desenin olduğunu ve bunlardan her birisinin de özel olarak üretildiğini fark edersiniz. Tüm bu havlu kenarı yapımı çeşitleri birbirinden farklı tığ numaraları ile yapılmaktadır. Dilerseniz herhangi bir tığ kullanmadan yalnızca kenarına püskül atarak da havlu kenarı yapımını gerçekleştirme imkanınız bulunmaktadır. Tüm bunlar tamamıyla sizlerin göz zevkinize ve evinizde yaratmak istediğiniz dekora bağlıdır. Havlu kenarı yapımı anlatımı örnekleri tüm işlem basamaklarını sizlere A’dan Z’ye teker teker ifade etmeye çalışır.

  • Eğer tığ yardımı ile havlu kenarı yapmak istiyorsanız öncelikli olarak havlu kenarı örgüsüyle havlu arasında bir bağlantı oluşturmanız gerekiyor.
  • Havlu renginin genellikle beyaz olması nedeniyle mümkün olduğunca yeşil, mavi ve kırmızı gibi renkli ipler seçmeye çalışın
  • Attığınız her düğümde bir diğer renkli çiçek türüne geçmeye çalışın.
  • Eğer oluşturacağınız havlu kenarının alt ve üst kısımları uyumsuz olmuş ise kesim işlemi yapın.

Havlu kenarı nasıl örülür ?

Havlu kenarlarına dikkat edildiğinde genellikle bunların örgü şeklinde olduğu görülmektedir. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi de örgü ile yapılan havlu kenarlarının genellikle çok daha doğal bir görüntü ortaya koymasından kaynaklanır. Havlu kenarı yapımı anlatımı örneklerini dikkatlice incelerseniz, tığ kullanımından  renk seçimine kadar birçok detayı görebilirsiniz. Havlu kenarı yapımı anlatımı örnekleri bu konu ile ilgili hiçbir bilgisi olmayan kişilerin dahi çok rahat bir şekilde yapabileceği işlem basamaklarından oluşur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ