Web sitemize hoşgeldiniz.

İstanbul RC Uçak Uçuş Alanları

10 Ağustos 2018

Güncel uçuş alanlarına yönelik listelere yer verilmekte. Ancak bu listelerin sürekli olarak değişkenlik gösterdiğini unutmamak gerek. Bunun için de başta İstanbul RC uçak uçuş alanları ile alakalı incelemelere başvurulması ve yola koyulmak daha doğru olacaktır. Örneğin başta üyelik gerektiren bazı alanların listesi sunulmakta. Hazerfen Havaalanı bunlarda başı çekiyor. Üyelikleri arasında giriş ücretleri dahilinde harekete geçebilirsiniz.

Yine üyelik sonucunda İstanbul Model Uçak Kulübü, kısaca IMUK alanından da faydalanabilirsiniz. Pendik’te bulunan bu alana yönelik giriş ücretleri temin edilmekte. Aynı zamanda hangi model uçakların kullanımına izin verildiğini de öğrenmeniz gerek. Usta Kanatlar Model Uçak Kulübü çerçevesinde de yine faaliyet gösterilmekte. Üyelik akabinde tüm model uçakların kullanımına izin verilmekte.

İstanbul’da Serbest Uçuş Alanları

Üyelik gerekmeyen uçuş alanlarının da olduğu açıktır. Örnek verecek olursak Yenikapı Şehir Parkı – Miting Alanı da bunlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Tüm model uçakların bu alanda kullanımları mümkün olacaktır. Şahıs olarak girişlerde herhangi bir ücret talep edilmezken, arabalara yönelik 5 TL kadar ücretler alınıyor. Hemen arkasından da yine serbest uçuş alanı olarak Kazlıçeşme gelmekte.

Eyüp’te yer alan Ağaçlı bölgesinde de yine kullanımlarına geçilebilir. Üyelik talebi olmayan bu bölge için herhangi bir giriş ücreti de sunmanıza gerek kalmıyor. İdealtepe – Maltepe Sahil Parkı ise yine uçuşlara yer vermek isteyenlerin adresi halinde. Mikro Heliler kullanmanız adına izinlerin olduğu uçuş alanlarından bir tanesidir.

Uçuşlara Uygun Sahiller Hangileri?

İstanbul RC uçak uçuş alanları arasında sahiller de dikkat çekmekte. Örneğin bunlardan bir tanesi de geniş Caddebostan Pendik sahil yolu olarak karşımıza çıkmakta. Yine kullanılabilen model olarak Mikro Heliler örneği sunuluyor. Birinci ve ikinci olmak üzere sunulan bu sahillerin tamamında uçuş serbest durumda. Yani herhangi bir ödeme yapmadan RC uçak keyfini yaşamanız mümkün olacaktır. Burada sadece çok yoğun olmadığı günleri ya da saatleri tercih etmeniz önerilir. Rahatlıkla kullanımlarına geçmek adına hafta içi sabah saatlerin sahilleri değerlendirmek daha doğru olmakta.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ