Web sitemize hoşgeldiniz.

Kız Çocukları İçin Örgü Elbise Yapımı, Resimli Anlatımla Kız Çocuğu Örgü Elbise Modelleri

Çocuk elbiseleri örgü modelleri düz örgü ile bile harika modellerde tasarlanabilmektedir. Örgüye yeni başlayan kişiler dahi düz örgü aracılığı ile muhteşem modeller ortaya çıkarabilirler. Modellerin her birinin özellikle tasarım aşamasında ip seçiminden aksesuar seçimine kadar çok dikkatli hareket edilmesi gerekir. Ancak bu şekilde model kendini gösterecek ve kullanışlı bir hale gelecektir.

Örgü Elbise Nasıl Yapılır?

Kız çocuklar için örgü elbise yapımı sırasında dikkate alınması gereken temel hususlar;

  • 60 imek ile gövde kısmına başlamak yeterli olacaktır. Yaklaşık olarak 25 santim olacak şekilde elbisenin gövde kısmı örülmelidir.
  • Bu işlem bir defa daha tekrar edilmelidir. Elbisenin arka ve ön tarafı bu şekilde tamamlanacaktır.
  • Özellikle başlangıç ve bitiş safhalarında daha dikkatli olunmalıdır. Örgünün kalitesini asıl belli eden unsurların başında kesinlikle başlangıç ve bitiş aşamaları gelir.
  • Kol kısımları için ise 23 ilmek yeterli olacaktır. Bu kısımda da aynı şekilde düz örgüden faydalanabilirsiniz.

Kız çocuklar için örgü elbise yapımı sırasında bu detayların dikkate alınması muhteşem bir modelin ortaya çıkması için yeterli olacaktı. Daha sonrasında süsleme ve birleştirme aşamalarını da tamamlayabilirsiniz.

İp Seçimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bebek elbisesi örgü modelleri anlatımlı aşamasını kavradıktan sonra ip seçimi konusunda da oldukça hassas bir şekilde işlem gerçekleştirilmelidir. Çocukların ve bebeklerin kullanacakları modellerde daha dikkatli seçim yapılmalıdır. Herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet vermeyecek ipler seçilmelidir. Modelin kendini daha rahat gösterebilmesi için ayrıca ince ip tercih edilmesi gerekir. Kalın ip ve kalın şiş maliyet olarak ince ipe göre çok daha yüksek olacaktır.

Tığ işi bebek elbisesi örgü modelleri süsleme konusunda da farklı seçenekler ile donatılabilir. Son dönemlerde yazma oyalarını yeleklerin ve elbiselerin kenar süsü olarak kullanmak oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bu nedenle elinizde hazır yazma oyası varsa kız çocuklar için tasarlanmış olan elbiseleri bu şekilde süsleyebilirsiniz. Ayrıca çocukların yutabileceği boncuk ya da küçük düğme gibi detaylardan olabildiğince kaçınmak gerekir. Aksi takdirde çocukların sağlığı bir aksilik neticesinde tehlikeye girebilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ