Web sitemize hoşgeldiniz.

Yapraklı Bebek Battaniyesi Yapılışı, Yapraklı Battaniye Modeli ve Yapılışı , İki Şiş ile Yapılışı

Bebek battaniyesi modelleri ile özellikle yeni doğanlar için kaliteli ve harika ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Modellerin her birinin yapılış safhasında büyük özen gösterilmelidir. Bu aşamada modelin başlangıçları ve bitişleri muntazam bir şekilde uygulanırsa satışa çıkarılan modellerden çok daha kusursuz sonuçlar elde edilebilmektedir.

Model Nasıl Uygulanır?

Yapraklı bebek battaniyesi yapılışı son dönemlerde en sevilen uygulamalar arasında yer alır. Bebek battaniyesi modellerinin uygulanması sırasında şu detaylara ayak uydurulmalıdır;

  • Oluşturulacak olan model parçalar halinde ortaya koyulacak ve sonrasında birleştirilecektir. Bu modelin son raddede 3 boyutlu bir görünüm kazanması da şıklığı artıran detaylar arasındadır.
  • Öncelikle şişe 3 ilmek atılmalı ve örülmelidir.
  • Bu aşamanın sonrasında her kenara gelindiğinde bir ilmek artış yapılmalıdır.
  • Toplamda 6 ilmek olana kadar bu işlem devam ettirilmelidir.
  • 3 ilmek düz örülmelidir. 3 ilmek de arada ters dolamalar yapılarak bir düz bir haraşo şekilde uygulanmalıdır.
  • Kenara gelindiği zaman yine bir ilmek artırılmalıdır.
  • Daha sonrasında aka sıralar tamamen haraşo örülmelidir.
  • Sadece arada dolama yapılan ilmekler düz örülmelidir. Bu şekilde yaprağın başlangı kısmı kusursuz şekilde elde edilebilir.

Kokoş bebek battaniyesi yapımında bu adımları devam ettirmek yeterli olacaktır. Modelin her bir safhasının tamamlanmasından sonra ayrıca süsleme yapabilirsiniz.

Yaprak modelinin yapılışı sırasında uygulanacak olan ölçüler konusunda esnek davranılmalıdır. Bebeklerin gelişimleri çok hızlı bir şekilde tamamlandığı için sadece yeni doğana özel değil bir kademe daha geniş yelekler oluşturmak çok daha doğru ve uygun olacaktır. Bu şekilde çok daha uzun senelerce kullanılabilecek bir model oluşturabilirsiniz.

İp Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Anlatımlı bebek battaniyesi modeli ve yapılışı sırasında hem yumuşak hem de oldukça kaliteli ipler kullanılmalıdır. Modellerin ortaya çıkmasından sonra bir kere de yünlere özel şampuanlar ile yıkanmasının akabinde bebekler üzerinde kullanılamaya başlanmalıdır.

Yapraklı bebek battaniyesi yapılışı sırasına ek süslemeler de kullanabilirsiniz. Bu ek süslemelerin muhakkak küçük aksamlar ile yapılmaması gerekir. Özellikle çocukların bunları yutma olasılığı olduğu için sorun bir kademe daha artış göstermektedir. Daha büyük unsurlu düğmeler ile ya da yazma oyaları ile bebek battaniyeleri kolaylıkla süslenebilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ